Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezi Uyardı: Tehdit Kapıda!

Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezi, son dönemde web siteleri üstünden gizli saklı olarak kripto para madenciliği yapıldığı ve bu durumun direkt olarak kullanıcıları hedef aldığını ifade ederek, bunun engellenmesi gerektiği, sadece bunu engellemenin yolunun web kullanıcılarının kendi elinde bulunduğunu deklare etti.

Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezinden meydana getirilen açıklamada ”Fena amaçlı yazılım kullanarak kripto para madenciliği yapma tekniği bir kaç senedir kullanılmakta fakat daha yeni bir teknik olan web sitesini ziyaret eden kullanıcılardan faydalanarak bunu yapmak 2018-19 periyodunun en büyük tehditlerinden birisi olacak.” ifadeleri kullanıldı.

İngiliz Vatandaşlarını Uyarıyor

İngiliz hükümet kurumları sık sık bu tür durumlara karşı İngiliz vatandaşlarını dikkatli olmaları ve öteki ülkelerden gelebilecek olan saldırılara karşı uyanık olmaları mevzusunda uyarıyor. Rusya bazlı siber saldırılar ile Çin bazlı siber saldırılar dünyayı tehdit ederken, son dönemde kripto para madenciliğine yönelik kripto para saldırılarının da en üst düzeyde olduğu belirtiliyor. Türkiye’de de bilindik bazı web siteleri kullanıcılardan gizli saklı olarak kripto para madenciliğine dayalı kodları sitelere yerleştirerek siteye giren kullanıcının bilgisini kullanıp kripto para madenciliği yapabiliyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.