Bitcoin 11.000 dolar seviyesini aştı

Kripto para piyasalarında son dönemde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Bir süredir devam eden kripto para piyasasındaki hareketlilik, uzun süreden beridir bir azalma, bir artış ile kendisini gösterirken, dalgalanma süreci sonrasında 10,815 dolar ile 11,175 dolar aralığına terfi etti. 11 bin doları aşması ile beraber yatırımcılarına averaj %3.3 oranında kar ettiren Bitcoin, aynı gün meydana getirilen alımlarda da %3 oranında kazanç sağlamış oldu.

Bitcoin haricinde öteki kripto paralar ile dikkat çeken değişiklik yaşamazken, Ethereum‘da 848.609 dolar seviyesinde tesirini gösteriyor. Bitcoin’in 17 Aralık 2017 tarihinde 19.000 dolar seviyesini aşarak zamanı üstün dereceli kırmasının arkasından bugünlerde %24 oranında yitik ile yatırımcı çekmiş olduğu, yeni rekorların ise bu yıl içinde kırılmasının beklendiği tahmin ediliyor.

İlerleme Sürüyor

Kripto paralarda yaşanmış olan ilerlemenin ise bir süreden beridir dengeli olarak ilerlediği, kripto para piyasasının 464 milyar dolar seviyesini geçtiğimiz gün aştığı gerçeği bulunuyor. Kripto para piyasasının ne kadar fazla artış gösterir ise, yatırımcıların kendilerini o denli daha çok güvende hissettikleri, yatırımlarının katlanarak kıymet kazanmasında etken rol oynadığı belirtiliyor. Bitcoin kullanım oranının kripto para piyasası içinde %40 civarında olduğu belirtilmekte.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.