Bitcoin 2 Aya Yakın Sürelik Rekorunu Bugün Kırdı

Bitcoin, Ethereum ve öteki kripto paralar ile ilgili 60 güne yakın süredir yaşanmış olan düşüşler dolayısı ile ciddi bir kriz yaşanmaya başlamıştı. Yatırımcılar başta yaşanmış olan düşüşler dolayısı ile kaygı etmiş ve yatırımlarını ardı ardına geri çeker hale gelmişti. Bugün ise kripto paralar aniden terfi etti ve averaj 1000 dolarlık yükseliş üstün dereceli üstüne rekoru bununla beraber getirdi ve Bitcoin‘de 40 günlük üstün dereceli aniden kırıldı.

ABD’den gelen iyi piyasa verileri ve kripto paralara dair açıklamalar ile beraber son birkaç gündür kripto paralar hakkında Asya ülkelerinden yapılmış pozitif açıklamaların kripto paraları derinden yükselten etkenlerin içinde ilk sırada bulunan etken olduğu tahmin ediliyor.

Büyük Bir Yatırımcı Girmiş Olabilir

9.200 dolar seviyesine çıkan Bitcoin ile ilgili bir öteki iddia ise Bitcoin yatırımcıları arasına milyarlık bir iş insanının girmiş olabilecek olduğu yönünde ortaya atılan iddialar. Zira kripto paralar ile ilgili kripto para uzmanlarınca meydana getirilen açıklamalarda devamlı büyük yatırımların itimatı bir kez daha tazelediği ve yatırımcıları kripto para sektörüne daha çok soktuğu yönünde olmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.