“Bitcoin 2019 Yılını Zararla Kapatacak”

2019’un ilk yarısında başlatmış olduğu boğa koşusuyla kıymet gizleme aracı olarak pozisyonunu güçlendiren Bitcoin ve beraberindeki altcoin’ler, Haziran sonrası gelen çöküşle birlike eleştirmenlerin de hedefi haline geldi.

13.800’lük zirvesinin arkasından Bitcoin’in 7 bin dolar bandının altına gerilemesini fırsat bilen altın savunucusu Peter Schiff, popüler altcoin’ler Ethereum’un %150 ve Ripple’ın 50’lik düşüş yaşadığını belirterek kripto paraların yılı zararla kapatmasını beklediğini bildirdi.

2019’un başlangıcında, hem Bitcoin hem de altın, birbirlerinin yanında toplanmaya başladı. Bitcoin, altınla beraber kıymet kazanmasıyla sebebiyle bilhassa Asyalı yatırımcılar tarafınca bir kıymet gizleme aracı olarak görülmüş ABD ile Çin arasındaki tecim savaşları da piyasadaki yükselişi tetiklemişti. Sadece senenin ikinci yarısıyla Bitcoin’de kaydedilen %80’lik kıymet kaybı sonrasında ne yazık ki kripto paralar tecim savaşlarını fırsata çevirme şansını yitirdi.

Bitcoin’in yılı zararla kapatmamak için hala birkaç günü bulunduğunu vurgulayan Schiff, Twitter’da Bitcoin savunucularının tepkisini topladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.