Bitcoin 5858 Dolar Seviyesine Kadar Geriledi

Bitcoin fiyatı 2018 yılı içinde en düşük seviyeye kadar geriledi. Uzunca zamandır bir dip dalga görmesi beklenen fakat bunun ne süre olacak olduğu mevzusunda en küçük kati tahmin bulunmayan Bitcoin bugün dip dalganın ilk aşamasını yaşadı. 5858 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, bu düşüş ile beraber 2018 yılı içinde 7 aya yakın sürede en fazla yitik yaşamış olduğu süreci oldu ve bu zamanda en fazla düşen yatırımlardan birisi olarak kayıtlara geçti.

Kripto paralarda düşüşler bir süredir yaşanmasına karşın yaşanmış olan düşüşlerin bir süre sonrasında dip seviyeyi görmesi derhal arkasından ise tekrardan 10.000 dolar sınırının üstüne kadar yükselmesi mevzusunda tahminler mevcuttu.

Bitcoin fiyatının artması bir süre sonrasında gerçeğe dönüşmesi beklenen bir durum iken, tam olarak fiyatın ne kadar ve hangi seviyeye kadar yükselecek olduğu fazlası ile dört gözle beklenen konulardan birisi.

5858 Dolar Seviyesinin Altı 2.500 Dolar Olabilir

Beklentiler ise Bitcoin’de bir dip dalganın 2.500 dolar yada 4.500 dolar seviyesi olduğu yönünde. Bu durum gerçek olması durumunda sonuçlar ne olur, ne biter? Sorularına cevap vermek için hemen hemen oldukça erken fakat kati sonuçların 2 ay içinde tesirini gösterecek olduğu söylenebilir.

5858 dolar seviyesinden derhal sonrasında 6.100 dolar seviyesine yükselen BTC’nin tesirini göstermeye başlamasının bu senenin sonlarını bulabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.