Bitcoin 7.600 Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin, son dönemde yaşanmış olan iniş ve çıkışlar ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Yatırımcıların endişeli olması, birçok yatırımcının gelecek kaygısı şeklinde nedenler dolayısı ile yatırımcılar problemler yaşarken, yaşanmış olan kayıplar sonucunda yatırımcıların başka yatırım araçlarına yöneldiği belirtiliyor.

Bir süreden beridir aralıksız olarak devam eden düşüşler neticesinde Bitcoin’e ilgi %80 oranında azalırken, Google aranma hacminde yaşanmış olan düşüşler ise bunu doğrulayan bir detay olarak gösteriliyor.

24 Saatte %7 Oranında Kıymet Yitirdi

Bitcoin son 24 saat içinde %7.4 oranında kıymet kaybı yaşarken, bu kayıpların arkasında anlık olarak değişimlerin olmasından dolayı yitik oranının devamlı değişkenlik gösterdiği açıklandı. Birçok yabancı yatırımcının bugünlerde kripto paralara ilgisinin azalmasına karşın yatırımlarını para kaybı ve zarar dolayısı ile koruma altında tuttuğu bilinirken, bazı yatırımcıların ise zarar etmelerine karşın kripto paralarını sattıkları biliniyor.

Kripto paralar ile ilgili olarak ortaya atılan her bir iddia kripto paraların geleceğini etkileyen bir detay iken, yaşanmış olan düşüşlerin arkasında büyük ve dev yatırımcıların tesirinin oldukça fazla olduğu, ufak yatırımcıların aynı şekilde piyasayı etkilediği iddia edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.