Bitcoin Balinasından Kritik Açıklamalar: Tam Bir Kabus Olacak!

Bitcoin’de üçüncü yarılanmaya artık bir tek günler kadar uzağız. Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasıyla beraber blok ödülü 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye gerileyecek. Bundan dolayı kripto para dünyası gelecek günlerde piyasada oldukça sert hareketlerin yaşanabileceğinin bilincinde. Sadece Bitcoin’in yönünü aşağıya mı yoksa yukarıya mı çevireceği hemen hemen bilinmiyor.

Bir Bitcoin balinası ise yatırımcıları blok ödülü yarılanmasını dikkatlice ele almaları mevzusunda uyarıyor. Zira Bitfinex’in liderler sıralamasında en üst sırada yer edinen Bitcoin balinası, yarılanmanın süratli bir halde varlıklı olmak isteyen spekülatörler için işe yaramayacağını korumak için çaba sarfediyor. Bitcoin balinasına gore yarılanma bazı yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

Blok Ödülü Yarılanması Tam Bir Karabasan Olabilir

Joe007 adlı Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Bitcoin balinası, kripto para piyasasının öngörülemezliğini sebebiyle yaklaşan 3. yarılanmanın bir gecede süratli bir halde para kazanmak isteyen yatırımcılar için bir kabusa dönüşebileceğini beyan etti.

Joe007‘e gore 12 Mayıs birçok Bitcoin yatırımcısı için dönüm noktası olabilir. Bitcoin’in mevcut yükseliş trendini sürdürebilecek kadar kuvvetli olup olmadığından güvenilir olmadığını belirten Joe007 şunları kaydetti:

Bitcoin fiyatı bu sığ pazarda her yere gidebilir. 20 bin dolara da yükselebilir 2 bin dolara da çakılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.