Bitcoin Bir Anda Yükseldi, Talep Arttı

24 saat içinde yaşananlar kripto para sektörünü ayağa kaldırdı. 6.800 dolar seviyesinden 8.000 dolar seviyesine kadar aniden yüksele Bitcoin ”geleceğin para birimi” iddialarını bir kez daha destekledi. 24 saat içinde %17 oranında kıymet kazanmasından dolayı bayağı fazla ilginin odağında olmayan başlamış olan kripto para Bitcoin’de yaşanmış olan artışın dün sabah saatlerinde bir yatırım icra eden yatırımcıya 24 saat içinde %17 oranında kıymet kazandırması ise toplumsal medyada ve öteki bazı platformlarda kripto paraların enerjisini göstermesini sağlamış oldu.

Bitcoin 24 saat içinde iyi mi terfi etti? Soruları ise bu artışın derhal bununla beraber gelirken, 24 saat içinde %17 kıymet kazanması ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı.

Georg Soros Mu Girdi?

Bazı Bitcoin yatırımcıları 24 saat içinde bu kadar fazla artışın arkasında Macaristan asıllı finans spekülatörü Georg Soros’un bulunduğunu iddia ederken, bazı yatırımcılar ise ABD’den toplu yatırımların yapılması sonucunda bu seviyeye erişildiğini tahmin ettiklerini deklare etti. ABD’de kripto para yatırımları artış gösterirken, son yaşanmış olan yükselişin yatırımcıların bir kez daha itimatını tazelediği açıklandı. Zira yatırımcılar uzun süreden beridir Bitcoin‘de bir yükseliş olması beklenen gelişmelerden birisi idi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.