Bitcoin Bu Üç Nedenden Ötürü Bu Hafta Yeni Bir Ralliye Başlayabilir

Bitcoin ve kripto para tutarları, bu Pazartesi sabahı Asya’da yeşile döndü. Haftasonu Bitcoin’in 8.600 doların üstüne yükselmesinin peşinden bu hafta Bitcoin fiyatında 3 nedenden dolayı yeni bir ralli gözlemlenebilir.

Direnç seviyesinin kırılmasının peşinden Bitcoin fiyatı bu sabah 8.600 doların üstüne çıkarak ciddi bir toparlanma kaydetti. Geride bıraktığımız haftasonu ise Bitcoin’in getirisi %5 seviyesindeydi. Josh Rager benzer biçimde popüler analistler Bitcoin 8 bin doların üstünde kaldıkça Bitcoin’de yükseliş trendinin devam edeceğine inanıyorlar.

Şu anda Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesine niçin olabilecek birkaç niçin üstünde duruluyor. 

Corona Virüsü ve Yuan’daki Düşüş

Çin Corona virüsünün yayılmasıyla gezi kısıtlamalarını genişletti. Dünya genelinde vakaların ortaya çıkmaya başlanasıyla endişeler de bir fazlaca arttı. Netice olarak, Reuters’e nazaran yuan bu sabah düşüşe geçti. Offshore yuan, 8 Ocak’tan bu yana kaydedilen en zayıf olan seviyesine geriledi. Devlet, virüsün yayılmasını önlemek için Yeni Ay Yılı tatilinin 2 Şubat’a kadar uzatıldığını duyurdu.

İitibari para birimlerindeki düşüş çoğu zaman altın ve bitcoin için bir boğa sinyalidir ve Çinliler Bitcoin piyasasında ciddi bir paya haiz.

Altına Saldırı

Altın tutarları da benzer bir toparlanma kaydetti ve onsu  1.600 dolara yaklaştı. Raporlara nazaran, analistler Çarşamba günü Federal Reserve faiz oranı kararını yakından takip ediyorlar. S&P 500 ise Ağustos ayının ortasından bu yana en fena haftasını yaşadı.

BTC İtalyan Tesiri Sebebiyle Atladı mı?

İtalya kripto dünyasında büyük bir oyuncu olarak bilinmemekle beraber, ülke bir kez daha siyasal bir krizin pençesinde. Pazar günü geç saatlerde İtalyanlar, Matteo Salvini’nin milliyetçi Şimal Ligi’ne güç verebilecek Milan civarlarındaki Emilia-Romagna bölgesinin varlıklı seçim bölgesini bekliyorlardı. Bundan dolayı Trustnodes haberinde Euro karşıtı liderlerin seçimi kazanmasının Bitcoin’deki yükselişle bağlantılı olduğu iddiasına yer verdi.

Bunun direkt Bitcoin rallisi ile direkt ilgili olup olmadığı hala bilinmiyor, sadece Uzak Doğu’daki Corona virüsüne ilişkin endişelerin Bitcoin’in yükselişinde daha çok etkili olması olası.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.