Bitcoin Cash Durdurulamıyor: Yüzde 12 Değer Kazandı!

Popüler altcoinler içinde yer edinen Bitcoin Cash’in fiyatı resmen fırladı! Bir günde yüzde 12 kıymet kazanan kripto para biriminin bu denli yükselmesine yeni bir borsada daha işleme gireceğine dair haberler yol açmış olabilir.

An itibariyle 1,115.22 dolar üstünden işlem gören para birimi, son 24 saatte 119,88 dolar kıymet kazanmıştır. Bu da yüzde 12.04 oranında bir kıymet artışı anlamına geliyor.

Bitcoin Cash fiyatı niçin arttı?

Çatallama yöntemiyle Bitcoin’den ayrılan ve kendi yolunu çizen para birimi Bitcoin Cash, halihazırda dünyanın pazar hacmi en büyük dördüncü kripto parası konumunda. Bitcoin Cash fiyatlarında yaşanmış olan yükseliş ise ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından birinde daha işlem göreceğine dair spekülasyonlar. Bahsi geçen borsanın adı ise Gemini.

Tyler Winklevoss tarafınca kurulan Gemini borsasının oldukca yakında Bitcoin Cash ve Litecoin‘i işleme açması planlanıyor. 2018 yılı içinde yeni kripto para birimlerinin borsaya eklenmesi de gündemde.

Sadece Bitcoin Cash’in fiyatının yükselmesine gene de davranışlarında ölçülü yaklaşmakta yarar olabilir. Zira bu kripto para hakikaten oldukca dengesiz. O şekilde ki geçtiğimiz hafta yüzde 12.94 oranında kıymet yitirilmesine uğramıştı. Doğal o dönemde neredeyse tüm kripto paraların kıymet kaybettiğini, düşüşün Bitcoin Cash’e hususi olmadığını da belirtmek gerekir.

Dünyanın lisanslı ilk Ethereum borsası

En büyük rakipleri içinde Coinbase, Bitstamp ve Kraken‘in bulunmuş olduğu Gemini; dünyanın lisanslı ilk Ethereum borsası olma ünvanını elinde tutuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.