Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’ten Acımasız Blok Ödülü Yarılanması Yorumu

Europe Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Kitco ile yakın tarihindeki bir röportajında ​​Bitcoin mevzusundaki tutumunu değiştirmediğini açıkça belirtti. Altın savunucusu, önde gelen kripto para birimine ve sahiplerine ilişkin eleştirilerine devam etti.

Hiçbir şeyin yarısı hiçbir şeydir

Kitco’dan Daniela Cambone’nun Bitcoin’in yaklaşmakta olan blok ödülü yarılanmasına mevzuyu getirmesi sonrası, Schiff bu mevzuda coşku duymadığını belirtti. Hiçbir şeyin yarısının hala hiçbir şey bulunduğunu kaydeden Schiff bundan dolayı Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasının hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini beyan etti. Peter Schiff ek olarak Bitcoin’de başka bir spekülatif ralli görülmeyeceğine ve fiyatının düşmeye devam edeceğine inanıyor.

Bir tek ayı piyasasında olduğumuzu düşünüyorum. Bitcoin ortalama iki yıl ilkin (aslına bakarsak iki yıldan birazcık fazla bir süre ilkin) zirveye ulaştı. Bitcoin’in fiyatı son iki senedir düşüyor ve bunun devam etmesini temenni ediyorum.

Schiff ek olarak, Bitcoin ve kurumsal yatırımcılar ile alakalı yaygın anlatıya da değindi. Kurumsal fonların kısa sürede kripto para piyasasına girmesini beklemediğini belirten Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff şunları kaydetti:

Senelerdir bunun hakkında konuşuyorlar. Bunun olacağını sanmıyorum.

Peter Schiff, emeklilik fonlarının, bağışların müşterilerin fonlarının Bitcoin’de kumar oynamak için kullanma ihtimalinin düşük bulunduğunu söylemiş oldu. Schiff ek olarak Bitcoin’i gençlerin yakalanma eğiliminde olduğu bir sahtekarlık olarak eleştirdi. Schiff, Bitcoin’i alan birçok akıllı insanın aslına bakarsak yatırımları mevzusunda pek de akıllı davranmadıklarını düşünüyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.