“Bitcoin ETF’i İçin Yeniden Başvuruda Bulunacağız”

Bitwise Varlık Yönetimi Araştırma Başkanı Matt Hougan, geçtiğimiz günlerde şirketinin Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu hakkında bir ekip açıklamalarda bulunmuş ve SEC’in bu kez ETF başvurularını onaylayacağı mevzusunda iyimser ifadeler kullanmıştı.

Üzücü Haber Dün Gece SEC’ten Geldi

Sadece dün gece saatlerinde SEC, Bitwise Bitcoin ETF başvurusu hakkında nihai kararını deklare etti. Görünen o ki işler pek de Bitwise Varlık Yönetimi Araştırma Başkanı Matt Hougan‘ın beklediği yönde ilerlemedi.

9 Ekim gecesi SEC’in yayınladığı bilddiride Bitwise Asset Management ve NYSE Arca Bitcoin ETF başvurularının lüzumlu yeterlilikleri karşılamadığı kaydedildi. SEC söz mevzusu sonucuna gerekçe olarak ETF başvurularının ihtimaller içinde piyasa manipülasyonuna karşı lüzumlu yeterlilikleri karşılamadığını belirtti. Geriye kalan tek ETF başvurusunun reddedilmesi kripto para topluluğunda huzursuzluk yarattı.

Tekrardan Başvuracağız

Bu üzücü kararın peşinden Bitwise yapmış olduğu açıklamayla Bitcoin ETF’i için yeni bir başvuruda bulunacaklarını duyurdu. Meydana getirilen basın açıklamasında finansal düzenleyicilerin kararını kederli bir halde taktir ettikleri kaydedildi. Ayriyetten mümkün olan en kısa sürede yeni bir ETF başvurusu yapacaklarını deklare etti.

Bitcoin ETF’leri uzun süredir kripto para topluluğunda heyecanla beklense dee hemen hemen hiçbir şirket SEC’ten onay almaya yaklaşamadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.