Bitcoin Hep Kazandırıyor Mu? Kaybeden Sayısı Çok Fazla

Bitcoin ile ilgili olarak hep pozitif bir hava sergilenmeye çalışıldığını artık bilmeyen insan kalmamıştır. Yatırımcıların devamlı olarak kripto paralardan yitik ve kar elde etmelerine bakmaksızın öteki kullanıcıları da yatırım halletmeye teşvik etmesi bir nevi öteki kullanıcıları da risk almaya sürüklemesi büyük krizlerin arkasını tetikliyor. Kripto varlıklara yatırımların arttığı bu zamanda yaşanmış olan düşüş ve yükselişler dolayısı ile oldukça daha çok kayıplar yaşandığı gün yüzüne çıkıyor.

Kripto paralara yatırım yaptıktan sonrasında iyi takip edemeyen ve kripto paralar hakkında pek bir bilgisi bulunmayan insanların daha çok yitik yaşadıkları bilinirken, al-sat meydana getiren kişilerin ise karlılık oranlarının artışta olduğu, neredeyse en küçük zararlar ile oldukça büyük kar rakamlarına ulaşabildikleri bilinir hale gelmiş durumda. Bazen kripto paralara yatırım yapmış olup yitik yaşadığını belirten milyonlarca insan olmasına karşın çoğu zaman hep pozitif yorumların görülmesi ise baskı olarak yorumlanabilecek bir mevzu.

İsteyen Yatırım Yapar, İsteyen Eleştirir, Buna Karışılamaz!

Kripto paralar ile ilgili olarak Türkiye’de yatırımcıların aklında bulunan bir mevzu ”niçin hep yabancı adlar kripto paraları eleştiriyor, Türkiye’de neredeyse kimse Bitcoin’i eleştirmiyor?” yönünde oluyor. Bu durumun arkasında Türk yatırımcının öteki yatırımcıları da Bitcoin’e teşvik etmesi ve risk alınarak daha çok kazanma hevesini tetiklemesi bulunurken, bir öteki taraftan ise birçok kullanıcının Bitcoin hakkında tam bilgisi olmamasına karşın yatırımlar yapmış olduğu ve buradan oldukça iyi kazançlar elde etmesine bağlanıyor.

Kripto paralara karşı pozitif yada negatif açıklamalar yapılması durumunda ara sıra tepki gösterenler olmasına karşın gerçeğin ta kendisi kripto paraların muntazam yönetilmesi durumunda oldukça iyi kazançlar sağlaması olarak karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.