Bitcoin için telefon ürettiler: SikurPhone

Bitcoin dünyası son dönemde oldukça çok gelişmeye devam ediyor. Tüm şirketlerin ilgisini çeken kripto paralar bilhassa gençlerin ve orta yaşlı yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği yatırımların içinde birinci sırada geliyor. Türkiye’de ”bir balon, eskiden yatırım yapanlar kazanmıştır” şeklinde ifadeler dolayısı ile bazı yatırımcılar korku ile kripto paralara yaklaşırken, Brezilya merkezli teknoloji üreticisi ise SikurPhone isminde kripto paralara hususi olarak geliştirilmiş telefonunu tanıttı.

MWC 2018 etkinliği kapsamında tanıtılan telefonun özellikleri bakımından değil sadece Bitcoin mevzusunda ve kripto paralar mevzusunda öteki telefonlara oranla oldukça daha çok güvenli olduğu, bu güvenliği en üst düzeyde sağlamış olduğu şirket yetkilileri tarafınca iddia edildi.

Bitcoin’e Dayalı Bir Telefon

Şirket yetkilisi, telefonun Bitcoin’e dayalı bir cep telefonu olduğuna değinerek bu mevzuda Bitcoin sahibi olmayanların telefonu almaları durumunda gene her türlü özellikten faydalanabilecek olduklarını beyan etti. SikurPhone olarak adlandırılan cihazın fiyatının açıklanmadığı tanıtımda, ”güvenliği aşılamaz” sloganı ile tanıtılan modelin 2 aylık sürece HackerOne şirketinin her türlü saldırılarına maruz kalmış olduğu, gene de bulut sunucularının güvenliğini hiçbir hackerın açamadığı açıklandı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.