Bitcoin ile ilgili bilmeniz gereken 5 madde

Bitcoin son dönemde yaşamımıza girmesi ile beraber her alanda karşımıza çıkmaya başladı. Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinde insanoğlu artık online ödemelerde Bitcoin’i yavaş yavaş kullanmaya başlarken, bir taraftan da yatırımcıların her geçen gün yatırımlarını bir azaltıp, bir arttırdıkları kripto paraların güncel kazancının oldukça iyi olması öteki yatırımcıları da kendisine çekmeyi başarmıştı.

Kripto Para Alacağınız Sitenin Güvenilirliğine Dikkat Edin

Bitcoin alacağınız siteye dikkat etmeli ve sitenin yazışma bilgilerinin bulunduğundan güvenli olmalısınız. Kripto para sitelerinin güvenliği hem meydana getirecek olduğunuz yatırımların güvende olmasını sağlamak adına ehemmiyet taşır, hem yatırımlarınızı güvence altına alan ve ihtimaller içinde durumlarda yargı içinde hakkınızı kullanabileceğiniz bir muhatap bulursunuz. Bununla birlikte ne olursa olsun satış sitesinin bazı sunucu özellikleri ve güvenlik durumları ile ilgili bilgiler verip vermediğine dikkat edin.

Bitcoin Cüzdanı Edinin ve Şifresini Asla Ihmal etmeyin!

Kendinize her daim azca oranda Bitcoin’lerinizi saklayabilecek olduğunuz cüzdan edinin. Bu cüzdan gerek mobil telefonunuzda, gerek bilgisayarınızda etken olarak daima kullanılabilir olacağı için Bitcoin ile ödeme kabul eden yerlerde işinize yarayacaktır. Yalnız tek bir QR kodunu okutarak ödemeler yapabileceğiniz market ve restoranlar günden güne gelişmekte.

Bitcoin İçin Asla Kaybetmeyi Göze Alamayacağınız Yatırımlar Yapmayın!

Bitcoin sık sık düşüşler ve yükselişler yaşayan bir yatırım aracı olmasına karşın bir balon olduğu iddiaları hala daha kati olarak yalanlanmış değildir. Bununla birlikte Bitcoin yatırımı yaparken ne olursa olsun dikkat etmeli ve kaybedebileceğinizi göze alabilecek ve kaybettiğiniz süre size ekonomik olarak hiçbir şekilde zarar vermeyecek miktarlarda yatırım yapmanız önemlidir.

İnternet ve Toplumsal Medyada Yatırım Yaptığınızı Söylemeyin

Hackerlar son dönemde toplumsal medya ve web üstünde yabancılar tarafınca paylaşılan Bitcoin kazanç görsellerini ve Bitcoin mesajlarını yakından izliyor. Hesap bilgilerinizi belirtin yada belirtmeyin hackerların saldırılarına maruz kalmamak ve yatırımlarınızı riske atmamak adına başta web olmak suretiyle toplumsal medya hesaplarınızda asla yatırım yaptığınızı söylemeyin, bununla ilgili ekran görüntüleri ve benzeri kayıtları paylaşmayın.

Bitcoin Madenciliği Saldırılarına Maruz Kalmayın

Son dönemde başta dev kapasitede olan sunucu siteleri olmak suretiyle birçok kullanıcı haberleri dahi olmadan Bitcoin madenciliği için kullanılıyor. Kullanıcılar kendilerinden habersiz bazı siteler tarafınca ortaya çıkarılan bu durum sonucunda ise bir ekip problemler yaşarken, bunun yanında cihazlarının aşırı ısınması ve yanması, şarj sürelerinin artması ve bataryaların daha acele bitmesi benzer biçimde problemler ile karşılaşıyorlar.

Bu tür sorunlara dikkat etmeli ve şüphelendiğiniz web sitelerine giriş yapmamalısınız. Vakit aralıkları ile bilgisayar ve cep telefonlarınızı, tabletlerinizi, akıllı televizyonların web geçmişi ve önbelliğini tamamen silmeli ve BTC ile ilgili parasız BTC dağıtacağını iddia eden şahıs/sitelere saygınlık etmemelisiniz.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.