Bitcoin İngiltere’nin En Büyük Gazetesinin Manşetinde “Büyük Bir Ralliyi Tetikleyebilir”

İngiltere’nin ve dünyanın en yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun, Bitcoin’i manşetine taşıdı. 33 milyonu aşkın okuyucusu bulunan The Sun, Bitcoin‘in sınırı olan arzına ve %85’inin çoktan çıkarılmış olmasına ilişkin bir yazı yayınladı.

The Sun makalede Bitcoin’in azalan arzının büyük bir ralliyi tetikleyebileceğinden bahsediyor. Hatırlanacağı suretiyle yalnız birkaç gün ilkin Bitcoin’in toplam arzının %85’inin çıkarıldığını duyurmuştuk. Bundan sonrasında geriye kalan 3 milyon Bitcoin’in çıkarılması ise 121 yıl sürecek. The Sun’ın yayınladığı makalede ek olarak Bitcoin’in yığın akış oranına ilişkin bir analize de yer veriliyor:

Geçmiş tecrübelerde Bitcoin’in arzının daha kıt hale gelmesiyle kıymetini arttırdığına tanık olmuştuk. Güvenilir kripto para analisti PlanB kısa süre ilkin, Bitcoin’in 2020 yılına kadar 10 kat artarak ortalama £82,000’a ulaşabileceğini hesapladı. Öte taraftan bazı kripto para yatırımcıları ise bu mevzuda daha azca iyimser. Onlar Bitcoin’deki mevcut yükselişi Feysbuk’un kripto para birimi Libra’yı duyurmasına bağlıyor ve bu etkinin zaman içinde azalacağına inanıyor.

The Sun’ın Bitcoin’e manşetinde yer vermesi şüphesiz  mühim. Bugüne dek devamlı Bitcoin eleştirileriyle gündeme gelen The Sun’ın 33 milyonu aşkın okuyucusunun önüne Bitcoin’i çıkarıyor olması gelecek adına oldukça ümit verici.

Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada %1’lik kıymet kaybıyla 10.693 dolardan işlem görüyordu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.