Bitcoin Korsanları Yeni Zararlı Yazılım Geliştirdi

Bitcoin korsanlarının son dönemde birçok program, oyun ve bir ekip kodlamalar ile beraber yatırımcıların hesaplarını çalmaya çalışmış oldukları malum bir gerçek. Tüm dünyada önlemler alınmaya çalışılması ve hukuksal olarak bu alanda yaşanmış olan boşluk dolayısı ile yatırımcıların hesapları risk altında bulunurken, korsanlar boş durmuyor.

Yeni yazılımlar ile beraber kullananların bilgisayarlarına yükledikleri zararı dokunan yazılımlar yardımıyla milyarlarca dolarlık Bitcoin hırsızlığı yapabilen korsanların yeni zararı dokunan yazılımları mail aracılığı ile bilgisayara bulaşıyor. Rastgele ve seçilerek kullananların mail adreslerine gönderilen ilgi ve dikkat çekici maillere tıklayan kullanıcı ComboJack adlı zararı dokunan yazılımı bilgisayarına çoktan indirmiş ve yüklemiş oluyor.

Cüzdan Adresini Kendisi Değiştiriyor

ComboJack yazılımı Bitcoin cüzdanınızın uzun karakterlerden oluşan metnini Windows kopyalama panosuna kopyaladığınız andan itibaren devreye giriyor ve sizin Bitcoin cüzdanınızın adresini kendi cüzdan adresi ile değiştiriyor. Kullanıcı bu sayede kendi cüzdanına gönderecek olduğu Bitcoin’i karşı tarafın Bitcoin cüzdanına göndermiş oluyor. Bu mevzuda dikkatli olmak ve Bitcoin cüzdanınızı Windows’ta kopyaladıktan sonrasında kesinlikle tamamını kodlayarak denetim etmeniz güvenliğiniz için üst düzey ehemmiyet taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.