Bitcoin Korsanlığı 85 Kat Artış Gösterdi

Bitcoin korsanlığı günden güne artmaya devam ediyor. Türkiye’de ve İngiltere’de yaşanmış olan gasp, kaçırma ve darp etme vakalarına dahi karışan Bitcoin, değerinin oldukça fazla yüksek olması ve ABD haricinde hiçbir ülke tarafınca takip edilemez olmasından dolayı hırsızların ana ilgi odağı olmuş durumda.

İnsanların uğraşarak kazandıkları paraları çalarak aniden varlıklı olma imgesel kuran korsanlar, bilgisayar sistemleri üstünden devasa yükseklikte Bitcoin’e haiz olan kişileri hedef alıyor ve bu kişilerin hesaplarında ne kadarlık Bitcoin var ise hepsini aniden çalmak istiyor.

Aslolan Yeni Problem: Kripto Para Üretimi Korsanlığı

Symantec adlı güvenlik şirketinin yayınladığı rapora gore artık bilgisayar korsanları daha kolay olmasından dolayı BTC hesaplarına yönelmiyor. Direkt olarak kullananların bilgisayarlarını ele geçirerek arka planda Bitcoin üretmeye çalışan korsanlar, bu sayede kullanıcının bilgisayarını üretim için kullanıyor ve bir nevi hırsızlık yapmış oluyor. Bu tür saldırıların %85 oranında artış gösterdiğini belirten Symantec, ihtimaller içinde güvenlik sorunlarının gelecekte daha çok artmasının beklendiğini, bu yıl engelledikleri siber saldırıların %16 benzer biçimde bir kısmının ise kripto para korsanlığı yönünde bulunduğunu doğruladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.