Bitcoin madenciliği işlemci ve ekran kartına zarar verir mi?

Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler kendi çapında bilgisayarları üstünden üretim yapmış olup yapamayacak olduklarını sık sık soruyorlar. Bu mevzuda meydana getirilen açıklamalar ve geçtiğimiz gün Rusya’da bir madencinin bilgisayarının işlemci gücünün aşırı aşama kullanılması ve cihazın aşırı aşama ısınması sonucu apartmanda yangına sebep olması kafaları karıştıran bir durum olarak karşımıza çıkmıştı.

Bitcoin üretimi yapmak için herhangi bir hazır cihazınız bulunmuyor ise ve yalnız cihazınızın işlemci enerjisini kullanarak üretim meydana getirecek iseniz bu durum ekran kartınıza ve cihazınızın öteki parçalarına zarar verebilir. Bunun sebebi ise cihazın işlemci ve ekran kartının madencilik için aşırı fazla emek harcaması ve aşırı fazla ısınmaya niçin olarak parçaların hasar görmesine niçin olmasından doğar.

Kademeli Üretim En İyisi

Cihazınız belirli bir süre sonrasında aşırı ısınmaktan dolayı kendisini kapatmak isteyecek sadece bunu belirli engellemeler dolayısı ile yapamayacaktır. Bunun sonucunda ise aşırı ısınma meydana gelecek, bu sonuçta cihazın başta ekran kartı ile işlemcisi olmak suretiyle öteki parçalarına zarar verebilecek durumu ortaya çıkaracaktır. Sadece aralıklarla üretim yapmak düzgüsel bir bilgisayar için zarar vermeyeceği şeklinde, kazanç durumunuzu arttırabilir. Mühim olan 7&24 üretim yapmamaktır.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.