Bitcoin Madenciliği Yangınları Arttı

Bitcoin madenciliği dolayısı ile tüm dünyada yangınların arttığı gözle görülür bir durum haline geldi. Türkiye dahil tüm ülkelerde sebebi belirsiz yangınlar ve Bitcoin madenciliği dolayısı ile çıkan yangınlar hükümetleri ve itfaiye ekiplerinin ise gündeminden düşmüş değil. ABD’de buna karşı önlemler alındığı bilinirken, yurtlarda ve bazı kapalı alanlarda madencilik faaliyetleri yapılmasına hiçbir şekilde izin verilmiyor.

Bununla beraber madencilik dolayısı ile en fazla yangınların Asya devletlerinde yaşandığı bilinmekte. Cenup Kore, Çin ve Japonya‘da Bitcoin madenciliğinin en yüksek seviyede olması ve devamlı olarak yeni rekorlar kırması dolayısı ile yangınların en fazla bu ülkelerde yaşandığı biliniyor.

Türkiye’de ve ABD’de Yangınlar En Minimum Seviyede

ABD ve Türkiye’de Bitcoin madenciliğinden ortaya çıkan yangınların en minimum seviyede olduğu belirtilirken, basına yansıyan haberlerde ve meydana getirilen araştırmalarda da Türkiye’nin en fazla Bitcoin kullanan ülkelerden bir tanesi olmasına karşın yangınların son aşama azca olması madencilik alanında azca üretim yapılması ve genel anlamda küçük çaplı üretimlerin yapılmasından dolayı olduğu tahmin edilmekte. Çin’in ise madencilik dolayısı ile yangınlarda ilk sırada olduğu düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.