Bitcoin Satışları Hızlanabilir

Bitcoin sahiplerinin düşük beklentisi ve fiyatların birkaç gündür durağan(durgun) 6.500 dolar seviyesinde kalmasının peşinden ellerinde bulunan Bitcoin’leri satabilecek oldukları iddia edildi. Reddit adlı platformda bazı kullanıcılar ellerinde bulunan yatırımları şimdilik satacak olduklarını, sonrasında ise düşüş yaşaması durumunda geri alacak olduklarını deklare etti. Bazı yatırımcılara nazaran elde bulunan yatırımların kısa süre içinde satılması durumunda aslına bakarsanız aşırı bir artış beklenmediği için ihtimaller içinde risklere girilmeyecek olduğu açıklandı.

Aksine satış yapılması durumunda düşüş yaşaması beklenen Bitcoin’den daha çok kar elde edilebilecek bulunduğunu belirten bazı yatırımcılar, en iyi seçeneğin bu aşamada bu bulunduğunu deklare etti.

Yatırımlar Değerlenecek

Aynı yatırımcılar bugünlerde beklenen düşüşün peşinden üstün dereceli fiyat artışını beklediklerine değinerek yatırımlarının daha çok değerlenecek olduğundan neredeyse güvenilir olduklarını deklare etti. Bu açıklamalara katılmayan milyonlarca Bitcoin yatırımcısı mevcut iken, bazı yatırımcıların hala daha bu mevzuda ısrarlı tavrını sürdürmesi tepki çekti. Düşüş ve yükseliş mevzularında tartışmaların fazla olduğu bu dönem Türk kullanıcılarında arada kalmasını ve ellerinde bulunan yatırımların değerinin ne yönde değişecek bulunduğunu merak etmelerine yol açan gelişmelerden birisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.