Bitcoin Son 24 Saatte 1.500 Doları Aşkın Değer Kaybetti: 7.500 Dolar Mümkün Mü?

Bitcoin uzun soluklu stabil görünümünün arkasından dün büyük bir kırılma yaşadı. Analistler esasen BTC/USDT grafiğindeki sıkışmanın yeni ve büyük bir kırılmaya hamile bulunduğunu her fırsatta dile getiriyordu. Sadece bilhassa de Bakkt şeklinde fazlaca mühim bir platformun hayata geçecek olması sebebiyle beklentiler bu kırılmanın yukarı yönlü olacağına ilişkindi.

Dün gece saatlerinde Bitcoin fiyatı ani bir kırılma yaşayarak son 2,5 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu kırılmada Bitcoin 1,500 doları aşkın kıymet yitirdi. Ortalama %15’e yakın kıymet kaybeden Bitcoin birçok büyük borsada 8.000 doların altını dahi görmüş oldu.

Eylül ayının başından bu yana 9.800-10.400 dolar aralığında sıkışan Bitcoin, şimdi süratli bir halde 8 bin dolar bandına geriledi. Önde gelen analistler Bitcoin’in  süratli bir halde 7.500 dolar direncini kontrol etmeye başlayabileceğini öngörüyor.

Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada Tradingview verilerine nazaran 8.272 dolardan işlem görüyordu.

Haftalık Teknik Çözümleme Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.