Bitcoin son zamanlarda neden sürekli düşüş yaşıyor?

Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde devamlı yaşanmış olan düşüşlerin sonu gelmek bilmiyor. Bitcoin’de yaşanmış olan düşüş ise birçok yatırımcının kaygı etmesine, hali ile yatırımlarını BTC piyasasından çekmesine niçin oluyor. Bu durum sonucunda ortaya çıkan boşluk daha çok düşüşü tetikleyen etkenlerden bir tek birisi olarak bilinirken, bunun yanında kripto paralar hakkında hükümetlerin son dönemde uygulamaya başladıkları ve açıkladıkları ”denetim, seyretme ve takip” şeklinde bir ekip söylemleri dolayısı ile yatırımcıların kaygı etmiş olduğu belirtiliyor.

Cenup Kore ve Asya bölgesi başta olmak suretiyle Fransa ile Almanya’nın denetlemeleri arttıracaklarını açıklaması yatırımcıları fazlası ile rahatsız eden gelişmelerden bir tek birisi olarak gösteriliyor. Bu durum ise satışların daha çok artmasına, alımların ise azalmasına niçin oluyor. Arz/Talep dengesi ortaya çıktığında ise kripto paraların tamamında düşüşler yaşanıyor.

Ne Zamana Kadar Sürecek?

Kripto paraların düşüşü ne zamana kadar sürecek? Sorusuna cevap vermek birazcık güç olacaktır. Düşüş Ocak ayının başından bugüne dek devam ederken, aralıklarla yaşanmış olan yükselişler yardımıyla piyasaların düzgüsel dengede seviyesini koruduğu görülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.