Bitcoin Yatırımı İçin Kredi Çekiliyor

Türkiye’de ve dünyada Bitcoin yatırımcısı sayısında ciddi oranda artışlar yaşandığı bilinmekte. Yatırımcı sayısının artması ile beraber vatandaşlar haklı olarak daha çok Bitcoin’e ilgi göstermeye başlarken, bir öteki taraftan ise kripto paraların günden güne daha çok insanı borçlu hale soktuğu bilinmekte. Son yaşanmış olan artışların derhal peşinden kredi kartı ile Bitcoin alımı meydana getiren (nakit aktarma) birçok Türk kullanıcı bulunuyor.

Daha çok kazanmak adına atılan bu adımlar çoğu zaman kullanıcılara kazanç olarak geri dönmesine karşın negatif durumlarda sık sık yaşanıyor. Kripto para yatırımı yapabilmek adına o şekilde ki vatandaşların kredi çektikleri dahi malum bir mevzu haline gelmiş durumda. Bazı vatandaşların Çiftlik Bank vakasında ifade etmiş olduğu suretiyle kredi çekip yatırım yaptıkları, sadece bu yatırımların kendilerine kredinin faizinden oldukça daha çok gelir getireceklerine inandıkları için bu yolu seçtikleri belirtiliyor.

Kripto Para Yatırımı İçin Kredi Çekerken Dikkat

Hemen hemen bugüne dek Türkiye’de bununla ilgili bir uyarı yapılmış değil. Kripto para yatırımı yapmak adına bankalardan gereksinim kredisi adı altında 1.000 TL ila 100.000 TL miktarlarına varan krediler çekildiğini söylemek ise oldukça kolay. Benzer şekilde kredi kartı üstünden de 4.000 TL ila 15.000 TL limitlerini Bitcoin yatırımı için kullanan birçok yurttaş mevcut.

  • Gizlilik ve vatandaşların korunması adına hiçbir kullanıcı adı, isim ve soyad ile adres bilgisi haber içeriğimiz de paylaşılmamıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.