Bitcoin Zengin Ülkelerde Daha Fazla Tercih Sebebi

Bitcoin sahibi olan şahıs sayısı ne kadar bilinmezken meydana getirilen araştırmalar dünyada en fazla ABD, Japonya, Cenup Kore ve benzeri gelişmiş ülkelerin kripto paralar ile ilgili yatırımları daha çok yaptıklarını gösterir özellikte. Kripto paraların daha çok gelişmesini isteyen ve bununla beraber daha çok yatırım icra eden ülkelerin başlangıcında orta gelir düzeyine haiz ülkelerde yaşayan insanlarda destek sunuyor.

En fazla yatırım ise ABD ve Cenup Kore’de yaşayan insanoğlu tarafınca yapılırken, bu kişiler elde ettikleri gelir düzeyinin aşırı yüksek olmasının tesiri ile Bitcoin alırken averaj bir ülkede yaşayan kişinin 12 aylık gelirini tek bir kalemde Bitcoin’e yatırabilecek güce ve bu parayı kaybetmeyi rahatça göze alabilecek olan kişiler.

Türk Vatandaşı Aylık 350 Dolar Kazanıyor

Bir Türk vatandaşı averaj asgari ücret üstünden konuşacak olursak aylık 350 dolar tutarında bir para kazanıyor. Bir ABD vatandaşı ise en düşük iş kollarından birinde emek vermesi durumunda 2000 dolar civarında aylık para kazanıyor. Durum buyken ABD vatandaşları 1 aylık gelirlerini rahatça riske atabilirken, bir Türk vatandaşı en fazla 1 aylık gelirini riske attığında 350 dolar yatırım yapmış oluyor. ABD vatandaşı ise 2000 dolar yatrım yaparak hem daha çok kazanç getirisi sağlayabiliyor, hem daha çok yatırım yaparak daha yüksek kazanç elde ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.