Bitcoin zengini ”hırsızlık” ile suçlanıyor!

Bir süre ilkin basında yer edinen ve bir süreden beridir hakkında ”Bitcoin’in kurucusu” olduğu iddiaları yeniden alevlenen Craig Wright isminde Bitcoin milyarderi, kısa sürede eski iş ortağı tarafınca 5 milyar dolarlık Bitcoin’i çalmakla suçlandı. Kendisinin Bitcoin kurucusu bulunduğunu iddia eden ve devamlı olarak bu ifadelerini tekrarlayan Wright, Bitcoin üretimi mevzusunda eski iş ortağı ile beraber ciddi işlere imza attı.

550 bin dolar ila 1.5 milyar dolar içinde Bitcoin üretimi icra eden ikilinin, daha sonrasında artan Bitcoin tutarları ile beraber muhteşem seviyede Bitcoin zengini oldukları, daha sonrasında ise birbirlerinden yollarını ayırdıkları öğrenildi.

Kleiman Öldü, Ailesi Dava Açtı

Craig Wright’ın ortağı Kleiman ise öldükten sonrasında Bitcoin kayıtlarının değiştirilmiş olduğu, bu sayede 10 milyar doları aşan Bitcoin servetinin 5 milyar dolarlık kısmının kendilerine iade edilmesi icap ettiğini savundu. Kleiman ailesi tarafınca ABD’nin Florida eyaletinde oluşturulan davaya bakacak olan savcının dosyasında Craig Wright‘ın vergi borçları ve bir ekip problemler, firmanın giderleri için milyarlarca dolarlık Bitcoin harcadıklarını, bundan dolayı ellerinde bu kadar fazla Bitcoin’in bulunmadığını belirttiği öğrenildi.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.