Bitcoin’de beklenen oldu 6.000 dolar altına geriledi

Bitcoin fiyatında bir süredir beklenen 6.000 doların altına düşüş beklentisi bugün yaşandı. Kripto paraların fiyatlarında yaşanmış olan bu düşüş tesirini kısa süre içinde gösterirken, yatırımcıların bu kısa süre içinde zarar oranları da %15 oranlarını geçti. 6.000 dolar seviyesine kadar gerilemesinin sebebi hakkında hemen hemen bir tatminkar izahat olmaması ve devamlı düşüş yaşanmaya başlaması yatırımcıların tepkisini çeken bir mevzu oldu.

5.900 dolara kadar geriledikten derhal sonrasında yeniden 6.050 dolara yükselen ve daha sonrasında 6.150 dolar seviyesine yükseliş yaşayan Bitcoin, düşüşlerin arkasından kendisini toparlarken, tepkiler ise dinmek bilmiyor.

Belirsizliğini koruyor

Yatırımcılar kripto para fiyatlarında yaşanmış olan belirsizliğin son aşama fazla bulunduğunu ve düşüş tesirinin belirsizlik dolayısı ile düşüyor olabilecek olduğu görüşünde olduklarını belirtiyor. Analistlere gore kripto paralar başta da Bitcoin fiyatının düşmesi bir süre devam etmesi, daha sonrasında ise 6.000 dolar sınırının üstüne yeni rekorlar kırması mümkün iken, bugün gelinen noktada yatırımcıların birazcık sabretmesi ve bir süre piyasa verilerine uygun olarak hareket etmesi gerekiyor.

  • Bitcoin fiyatının hangi gün ne kadar olacak bulunduğunu tahmin eden bir rehber olmadığı ve analistlerin bile yorumlarının doğru olamadığı bu ortamda tamamen şansa bağlı olarak fiyatlar düşüp, yükseliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.