Bitcoin’de Beklenen Oluyor Mu?

Bitcoin fiyatının dün itibari ile aniden yükselmeye başlaması ve haftalık rekorları tek bir kalemde kırması üstüne yatırımcılar yatırım oranlarında artışa gitti. Bitcoin sahipleri ani yükselişin fazla sürmeyecek bulunduğunu düşünürken direnç seviyesinin kırılması ve ruhsal sınırın aşılması ile beraber Bitcoin fiyatında yeni haftalık rekorlar kırılırken bugün sabah saatlerinde 7.355 dolar seviyesine gerileyen BTC, bu dakikalarda 7.400 dolar seviyesine yakın seyrediyor.

Yatırımcıların beklemediği ani yükseliş bir süredir 20.000 dolar sınırının konuşulmuş olduğu ve ne vakit 20.000 dolar olacağı ile ilgili iddiaların fazlası ile sorulmuş olduğu bu ortamda yaşanırken, yatırımlarını arttıran ve daha çok yatırım meydana getiren birçok yatırımcının gelecek günlerde beklentisinin de 9.000 ila 10.000 dolar aralığında olduğundan bahsedildi.

Beklenen Yükseliş Gerçek Oluyor

20.000 dolar seviyesine kadar daha birçok aşama kaydetmesi beklenen Bitcoin dün yaşanmış olan yükseliş ile ani yükselişler olabilecek bulunduğunun sinyalini vermiş oldu. Yatırımcılara itimat veren bu yükseliş, Bitcoin’in daha çok itimat tazelemesine tesir ederken öteki altkoin kripto para birimlerinin ise yükseliş yaşamaması dolayısı ile yatırımcının ilgisini daha çok yitirdi.

BTC’nin gelecek birkaç aylık dönemde 20.000 dolar hedefini geçme durumu da bu artış sonrasında daha çok dile getirilmeye ve son 12 saat içinde daha çok konuşulmaya başlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.