Bitcoin’de Güzel Gelişmeler Yaşanıyor

Bitcoin son zamanlarda büyük düşüş yaşıyordu. Fakat gene yükselişe geçerek yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başladı. Bitcoin ilk olarak Güney Kore’de kripto paraların kullanılmasının yasaklanacağı yönündeki haberlerden sonrasında düşüş yaşamaya başlamıştı. Hatta 6 bin dolar seviyesine kadar bir düşüş görülmüştü. Güney Kore adına Hong Nam-Ki’nin yeni bir açıklama yapması ise Bitcoin’in yükselmeye başlamasına destek oldu.

Hong Nam-Ki yapmış olduğu açıklamasında kripto para ticaretinin yasaklanmasıyla ilgili bir düşünceleri olmadığını belirtti. Hatta ticaretin daha saydam bir hale gelebilmesi için çalışmalarda bulunduklarının da altını çizdi. Bu açıklamanın peşinden ise Bitcoin gene 10 bin Dolar seviyesine kadar geldi. Bitcoin milyarderi olan Cameron Winklevoss ise Bitcoin’in gelecek vadede 340 bin dolar seviyesine kadar yükseleceğini belirtti.

50 CENT BİTCOİN ZENGİNİ OLDU

Bitcoin zenginlerine baktığımız süre meşhur rap yıldızı olan 50 Cent’in de Bitcoin zengini olduğu ortaya çıkmıştı. Meşhur rapçi, 2014 senesinde satışını gerçekleştirdiği Animal Ambition ile kripto para yöntemiyle ödeme yapmayı kabul etmişti. Müzisyen o tarihte albümünün satışlarından 700 Bitcoin elde etmişti. Bu şekilde 2014 senesinde kripto paradan 460 bin dolara yakın bir kazanç elde etmişti.

Bitcoin ilk olarak 2008 senesinde kim olduğu tam olarak bilinmeyen Satoshi Nakamoto nikini kullanan birisi tarafınca deneysel olarak başlatıldı. Herhangi bir merkezi kurum ile bağlantısı bulunmamaktadır. Fakat ülkelerin para birimleri kullanılarak alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir