Bitcoin’de Kritik Günler: Kripto Para Piyasasında İbre Hangi Yöne Dönecek?

Bitcoin önderliğindeki kripto para piyasası son haftalarda oldukça stabil bir görüntü sergiliyor. Haziran ayının son günlerinde 13,800 dolara kadar yükselen Bitcoin, sonrasında sert bir düşüşle 10 bin doların altına gerilemişti. Bazen 10 bin doların üstüne çıkmayı başaran Bitcoin’in bu seviyenin altında daha stabil bir görünüm sergilediğini söylemek mümkün.

Bitcoin volatilitesi stabil bir halde hareket ederken popüler kripto para biriminin hashrate’i de yükselişe devam ediyor. Bitcoin’in hashrate’i son dönemde yeni bir üstün dereceli kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 300 günden kısa süre içinde gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanmasından ilkin Bitcoin, eleştiri bir dönemeçte.

Twitter’da en oldukca takip edilen kripto para analistlerinden DonAlt Bitcoin’de yakında büyük bir kırılmanın yaşanacağını belirtti. DonAlt’a bakılırsa Bitcoin’i kısa sürede yukarı ya da aşağı yönlü sert bir kırılma bekliyor.

Twitter hesabı üstünde paylaşmış olduğu teknik çözümleme grafiğine bakılırsa DonAlt, Bitcoin’in yukarıdaki destek ve direnç seviyelerinin bir halde kırılması durumunda sert bir tepki göstereceğini düşünüyor. DonAlt’ın yanı sıra Joe Kernen geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 55.000 dolara ulaşacağını iddia etmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.