Bitcoin’de Long’lar Son 9 Ayın En Yüksek Seviyesinde! Şimdi Ne Olacak: İşte Analist Görüşleri

Quantum Economics‘in kurucusu ve Lisanslı Portföy Yöneticisi Mati Greenspan, Bitcoin’deki long pozisyonlarının sayısının 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve Şubat 2019’daki şu demek oluyor ki Bitcoin’de boğa koşusu başlamadan önceki seviyelerini kontrol ettiğini belirtti.

Bununla beraber, BTC satıcılarının sayısı azalıyor ve şimdiye kadarki en düşük seviyelerine yakın görünüyor. Twitter hesabı üstünden açıklamalarda bulunan eski eToro analisti şunları kaydetti:

    Piyasanın bu son gelişmelerin arkasından düşündüğü oldukça açık! Bitcoin long pozisyonları (mavi çizgi) Şubat ayından bu yana en yüksek seviyedeyken, Bitcoin short pozisyonları (turuncu) şimdiye kadarki senenin en düşük seviyelerine yakın.

Kripto para piyasası, geçen haftaki çöküşün hızı göz önüne alındığında şu anda normalden daha davranışlarında ölçülü. Bitcoin, ruhsal 8.000 dolar desteğinin altına düştükten sonrasında, yatırımcıların aklında hep “Acaba Bitcoin 6 bin dolara kadar geriler mi?” sorusu vardı.

Tone Vays Uyardı

Önde gelen analist Tone Vays ise bir öteki Bitcoin analisti Willy Woo ile piyasanın durumunu tartışırken, takipçilerini uyarmayı da dikkatsizlik etmedi. Tone Vays, takipçilerine kripto para piyasası kuvvetli dönüş sinyalleri verene kadar piyasadan uzak durmaları mevzusunda uyarılarda bulunmuş oldu. Bitcoin geride bıraktığımız Haziran ayında 13.800 doları gördüğünde Tone Vays şaşırtıcı bir halde ortaya çıkmış ve ayı sezonunun hemen hemen sonlanmadığını Bitcoin’in 5.800 dolara gerileyeceğini iddia etmişti.

Satış Baskısı Püskürtüldü

Bitcoin’de long pozisyonlarındaki artış satış baskısını şu an için geri püskürüyor benzer biçimde görünüyor. Short pozisyonundaki satıcıların pozisyonlarını kapatmaları gelecek günlerde Bitcoin’i tekrardan 8 bin dolar seviyelerine taşıyabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.