Bitcoin’de Yarılanma Yaklaşırken Yeni Rekor: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Kaydedildi

Bitcoin ağındaki blok ödülü yarılanmasına oldukca kısa süre içinde gerçekleşecek. Blok ödülü yarılanmasına oldukca kısa bir süre kalmışken Bitcoin ağının hash oranında da yeni rekorlar ardı ardına kırılıyor. 1 Ocak 2020 tarihindeki haberimizde Bitcoin’in hash oranının 2017’deki 20 bin dolarlık zirvede olduğundan 7 kat daha çok bulunduğunu duyurmuştuk.

Bitcoin Hash Oranı Üstün dereceli Kırdı

2020’nin ilk gününde gelen bu rekora karşın Bitcoin’in hash oranı yükselmeye devam ediyor. Hash oranındaki bu yükseliş ek olarak Bitcoin ağının sıhhatli ve güvenli bir halde çalışmaya devam ettiğini gösteriyor. 1 Ocak’ta 119 TH/s’ye yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin’in hash oranı bu rekorunu bir haftalık aranın peşinden tekrardan kırarak 120 TH/s’ye ulaştı.

Hash Oranı Niçin Yükseliyor?

Bu senenin Mayıs ayında Bitcoin ağında blok ödülü yarılanması gerçekleştirilecek ve her bir blok ödülü 12.5 Bitcoin’den 6.25 Bitcoin’e gerileyecek. Görünen o ki madenciler, blok ödülü yarılanmadan ilkin var güçleriyle Bitcoin madenciliği halletmeye devam ediyorlar.

Bitcoin’de tüm metrikler şu anda pozitif seyrediyor. Tüm bu verilerdeki artışla beraber fiyatın da doğru orantılı bir performans sergileyip sergilemeyeceği sorusu da şu an için merak mevzusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.