Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Riskler ve Fırsatlar

Paranızın nereye yatırılacağını seçmek, her fırsatta değişik getiri ve riskler sunan göz ürkütücü bir vazife olabilir. Bitcoin’in doğumundan bu yana, paralarını kripto para birimine koyan birçok yatırımcı var. Sadece, bu tür bir yatırım hepimiz için değildir ve bunun finansal ihtiyaçlarınız için doğru seçenek olup olmadığını dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Riskleri düşünün

Herhangi bir yatırıma bakmış olduğunuzda, riskleri ve risk iştahınızı göz önünde bulundurmalısınız. Düşük riskli kabul edilen bazı yatırımlar var, ötekiler ise yüksek riskli kabul ediliyor. Bitcoin aşırı oynaklık sebebiyle ikinci kategoriye giriyor.

Birkaç dakika içinde, pazar bir uçtan diğerine kayabilir. Bu, Bitcoin yatırımınızın para kazandırabileceği yada kaybettirebileceği anlamına geliyor. Piyasanın hareketini doğru bir halde belirlemenin de bir yolu ise neredeyse yok.

Bitcoin’e yatırım yapmak yüksek risk toleransı olan insanoğlu için uygun. Risk almayı sevmiyorsanız, bu piyasadan kaçınmalısınız. Oynaklık ve riskler hayatınıza stres katacak ve yatırımda kar yada zarar elde edip edemeyeceğinizi asla bilemeyeceksiniz.

Güvenlik risklerini bilin

Paranızı hisse senetlerine yatırdığınızda yada bir bankaya yatırdığınızda, Bitcoin ile alamayacağınız bir güvenlik seviyesine haiz olmuş olursunuz. Piyasada bir hata yapmış olursanız, fonlarınızı geri vermek için başvurabileceğiniz hiçbir sigorta poliçesi yoktur.

Genel olarak Bitcoin ve kripto paralarda yeniyseniz, coin’lerinizi yanlış cüzdanınıza gönderme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kripto paraları yanlış cüzdanınıza gönderirseniz, sahibi bulmak ve madeni paralarınızı geri almak neredeyse olanaksız bir hale dönüşecek.Kripto para  yatırımlarınız için doğru önlemleri alırsanız, bu endişeyi büyük seviyede azaltabilirsiniz.

Bitcoin bazı güvenlik riskleri taşıması, ona yatırım yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Piyasada ne yaptığınızı iki kez denetim ederseniz ve kripto paralarınızı cüzdanınıza gönderdiğinizde hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Bitcoin’e yatırım yapmak, bazı insanların bu piyasadan kazanılmış olduğu mühim getirilerden dolayı fazlaca cazip gelebilir. Bununla beraber, yüksek risk toleransına haiz olmanız ve piyasada ve cüzdanınızla ne yapacağınızı bildiğinizden güvenilir olmanız gerekecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.