Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 18 Ayın Zirvesinde

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, son iki ay içinde %10’dan fazla artış göstererek %61,4’e ulaştı. 2018 yılının Ocak ayında piyasa hakimiyeti %32,4 seviyesinde olan Bitcoin geride bıraktığımız 18 ayda piyasa hakimiyetini neredeyse iki katına çıkardı.

321 milyar dolarlık değerlenmeye haiz olan kripto para piyasasında Bitcoin’in oranı 197 milyar dolar, Ethereum’un oranı ise 31,6 milyar dolar seviyesinde. Hatırlanacağı suretiyle 2017 yılındaki boğa sezonunda Flippening tehlikesi yaşanmıştı. Flippening; Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’in piyasa kıymetini geride bırakması anlamına geliyor. Ethereum’un piyasa hakimiyetinin %10’un altında olması sebebiyle şu anda bu şekilde bir çekince bulunmuyor.

Bitcoin fiyatı 2019 yılının başından bu yana neredeyse %300 kıymet kazanmıştır ve kripto para piyasası iyimserlikle doldu. Sadece görünen o ki yükselişin de etkisiyle Bitcoin hakimiyetinin %60’ın üstüne çıkmasıyla altcoin’ler zor günler geçiriyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.