Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 2,5 Yılın Zirvesinde: Şimdi Ne Olacak?

Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin rekora koşuyor. Ortalama 1 aylık düzeltmenin peşinden tekrardan yükselişe geçen Bitcoin, 11 bin ve 12 bin dolar ruhsal dirençlerinde tutunmayı başardı. Fakat Bitcoin yükselirlen altcoin’lerin de tam tersi bir halde kıymet kaybetmesi sebebiyle Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti giderek artıyor.

O şekilde ki Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 2017 yılındaki boğa sezonundan sonrasında tekrar görülmeyen seviyelere terfi etti. Şu anda kripto para piyasasının %69,3’lük hakimiyetine haiz olan Bitcoin son olarak bu seviyelerdeyken takvimler 2017 yılının Mart ayını gösteriyordu.

Sponsorlu Yazı: Airdrop: Türk Kripto Para Borsası Cryptosa Kullanıcılarına 3.000.000 DENT Dağıtıyor

Bitcoin’in averaj piyasa hakimiyeti Haziran ayında %61, Temmuz ayında ise %64’tü.  Ağustos ayıyla beraber yeni bir yükseliş rallisi başlatan Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de son 2,5 senenin zirvesine kısaca %69 bandına terfi etti.

Her ne kadar altcoin’ler yükselmese de Bitcoin bu senenin başından bu yana dolar karşısında %200’den fazla kıymet kazanmıştır. Binance Research araştırmacıları, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin devamlı devam etmeyeceğini, doyum noktasına ulaştıktan sonrasında düzgüsel seviyelerine yeniden geri döneceğini deklare etti. Bu da demek oluyor ki altcoin’ler kıymet yitirilmesine bir noktada devamlı devam etmeyecek.

İlgili Haber: Binance’in iOS Uygulaması Niçin Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

Her ne kadar %69’luk piyasa hakimiyeti son 2,5 senenin zirvesi olarak görülse de tüm zamanların en yüksek seviyesi de değil. O şekilde ki Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 2015 senesinde %92’ye kadar yükseliş yaşamıştı. Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki son olarak zirve ise 2017 yıllarının başlarında yaşanmıştı ve o tarihlerde önder kripto para biriminin piyasa hakimiyeti %86’lara kadar dayanmıştı.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.