Bitcoin’le Kahve Almaya Hazır Mısınız?

ABD’nın önde gelen kahve şirketi Starbucks, uzun süredir beklenen Bitcoin tecim platformu Bakkt’tan, mağazalarında müşterilerin Bitcoin’i kullanımı karşılığında büyük oranda hisse aldı. Teknik olarak, Starbucks Bakkt’ın ilk yatırımcısı olmayı kabul etti. Ortaklık, Bakkt CEO’sunun bu yıl başlayacağını söylediği Bakkt tecim platformunun resmi lansmanından öncesinde geliyor.

Bitcoin’in Starbucks’ın binlerce dükkanında kabul edilmesi kripto paraların benimsenmesi için büyük bir ilerleme olacak, muhtemelen dünyadaki milyonlarca müşteriye ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kullanma özgürlüğü verilecek. Bu bununla birlikte Starbucks için potansiyel olarak büyük bir pazara genişleme stratejisi.

Yalnız Amerikalı müşteriler başlangıçta Bitcoin kullanımından faydalanacak ve sonunda Starbucks’un bulunmuş olduğu öteki ülkelere yayılacak. Mağazaların işbirliğine gore Bitcoin’i ne vakit kabul etmeye başlamış olacağı hemen hemen kati değil, ümit ederim 2019’da başlanır, şu sebeple Bakkt’ın ne vakit piyasaya sürüleceği de kati değil.

Bakkt lansmanı, kurumsal yatırımcıların kripto para birimine güvenle yatırım yapmaları için uygun bir ortam sağlayacağı için kripto para topluluğunca merakla umut ediliyor. Yatırımcılar bunun Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesini teşvik edecek mühim değişikliklerden biri olduğuna inanıyor. Sadece lansman, geçen yıldan bu yana birkaç kez ertelendi, şu sebeple temel olarak platformda işlem yapma kapısını açmak için hazırlıklar tamamlanmamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.