Bitfinex Dolandırıcılık Suçlamalarına Açıklama Getirdi

Bitfinex  borsasınca meydana getirilen açıklamada dolandırıcılık iddialarının doğru olmadığı ve kendilerinin hiçbir şekilde dolandırıcılık faaliyetleri yürütmediklerini deklare etti. Bitfinex yöneticilerince meydana getirilen açıklamada 400 milyon Euro civarında paraya el konulduğu iddialarına tam olarak açıklık getirilmezken, Bitfinex kullanıcılarını ise şimdiden korku sardı.

Bitfinex, ”Geçen birkaç saat içinde Polonya medyası tarafınca gösterilen haberlerin ışığında meydana getirilen suçlamaların farkındayız. Bitfinex bunların doğru olmadığını ve operasyonlarının bu söylentilerden etkilenmediğini belirtmektedir. Bitfinex dünya lideri bir kripto para borsası olmaktan ve bu potansiyelin dünya çapındaki otoriteler ve düzenleyici kurumlarla sıkı bir uyum içinde olmasından gurur duymaktadır. ” ifadelerine ek olarak ”Bunlar doğru değil ve Bitfinex olan bitenden etkilenmedi. Günün ilerleyen dakikalarında resmi bir izahat getireceğiz.” denildi.

Dolandırıcılık Faaliyetleri Tavan Yapmış Olabilir

Bitfinex içinde dolandırıcılık faaliyetlerine dair savcılar tarafınca kuşku duyulması ve Polonya basını tarafınca bu iddiaların ortaya atılması borsa şirketi içinde büyük krizlere sebep olmuş durumda. Zira Bitfinex borsasında yatırımı olanlar şimdiden yatırımların geri çekmeye ve kaygı içinde kalmış durumda olduklarını Reddit platformu üstünden belirtmiş durumdalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.