Bithumb Bitcoin İle Ödemeyi Kabul Etmeye Başlıyor

Asya merkezli Bithumb kripto para sitesi Cenup Kore’li gezi şirketi ile yapılan anlaşma sonrasında yeni dönemde Bitcoin ile tatile çıkılabilecek bulunduğunu deklare etti. Dün gece Türkiye saati ile 22.00 sularında Bitcoin’i ve öteki kripto paraları memurlar için tamamen yasaklayan Cenup Kore hükümetinin peşinden harekete geçen gezi operatörü ise düzgüsel kişiler dahil elinde kripto para olan her insanın 50.000’den fazla konaklama alanı için tercih yapabilecek olduklarını belirttiler.

Mevzu ile ilgili olarak tam detaylı izahat yapmayan Bithumb, kısa sürede Cenup Koreli gezi şirketi ile entegrasyonların tamamlanacak bulunduğunu deklare etti. Bithumb ile Seul merkezli Innovation ortaklığında meydana getirilen açıklamada ”Bithumb adlı kripto para satış sitesi üstünde bulunan hesap cüzdanlarınız üstünden kripto paralarınız ile 50.000’den fazla tesisimize ödeme yapabilir ve derhal konaklamaya başlayabilirsiniz” denildi.

Bithumb Görüşmelerini Değişik Şirketlerle Devam Ettiriyor

Bithumb ise durmamaya kati emin. Firmanın almış olduğu kararlar doğrultusunda yeni ödeme noktaları oluşturmak, daha çok şirket ve dinlence sitesi üstünden ödemelerin Bitcoin ile yapılabilmesini sağlamak için görüşmelerin devam ettirilmiş olduğu yetkililerce belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.