Bithumb Saldırısı Sonrası Bitcoin Fiyatı Geçici Olarak Geriledi

Cenup Kore’nin en büyük borsa sitesi olan ve kripto para borsası denildiği süre akıllara gelen Bithumb borsası yaşanmış olan saldırıdan derhal sonrasında kripto para fiyatlarını etkiledi. Kripto para fiyatının ciddi oranda olmasa bile kısmi olarak gerilemesine yol açan bu saldırılar Bitcoin fiyatını 6340 dolar seviyesine kadar geriletti. Tahminlere gore hücum sonrasında Cenup Kore vatandaşlarının Bithumb borsasında bulunan kripto paralarını çekmeye başlaması ile ani yüksek miktarlarda satışlar yapılmış oldu ve bunun yanında Japonya yönetiminin kripto paralara dair yapmış olduğu açıklamaların düşüşün tuzu biberi olduğu iddia edildi.

Kripto para varlıklarının bir süredir düşük seviyede olmasına karşın dün itibari ile ciddi bir yükseliş yaşamaya başlaması dikkat çekmiş, yatırımcılar Bitcoin dahil olmak suretiyle kripto paraların geleceğinden güvenli olduklarını açıklamışlardı.

Fiyat Düştü, Yatırımcı Gene Memnun

Yatırımcıların ise bugün 2 sebep dolayısı ile düşüş yaşanmasına karşın memnun olan yatırımcı sayısının fazla olmasının arkasında yatan sebep dün yaşanmış olan yükselişler. Yükselişler yatırımcıları memnun ederken, bu tür düşüşler ise düzgüsel olarak karşılanıyor. Döviz kurundan ayrımsız olarak negatif ortamlar Bitcoin fiyatında dengesizlik yaratabilse bile daha sonrasında kendisini kısa süre içinde toparlayabilen kripto paraların bu mevzuda döviz kuruna oranla oldukca daha kolay bir halde kendisini toparladığı, bazen ise daha geç fiyat yükselişlerinin olabildiği belirtilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.