Bitkoex Borsası 19 Kullanıcısını Riske Attı

Cenup Kore’de bulunan Bitkoex borsası hemen hemen yeni kurulmuş olmasına karşın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Yalnız yeni ortaya çıkan detaylar gösteriyor ki yeni kripto para borsalarının devamlı güvenilir olmadığı ve gizlilik ile güvenlik sorunlarını bununla beraber getirdiğini doğruluyor. Borsanın yapmış olduğu bir hata sonucunda 19 kripto para sahibi kullanıcının hesabı riske girerken, 600 bin dolardan birazcık daha çok yatırımda riske girmiş durumda.

Bitkoex borsası yetkilisinin canlı destek hattında yapmış olduğu bir hata sonrasında Kakao isminde olan bir mesajlaşma uygulamasının grup chat sayfasında 19 kullanıcının bilgilerini yayınlaması ülkede tartışmalara sebep oldu.

Kapatılsın!

Bu adımdan derhal sonrasında Bitkoex canlı destek yetkilisi durumu üst yönetime bildirdi, üst yönetim mevzuyu olabildiğince kısa sürede çözmeye çalışırken olayın derhal peşinden basına intikal etmesi sonrasında bir süre borsada işlemler tam anlamı ile yapılamadı. Derhal peşinden borsanın kapatılmasına yönelik açıklamalar yapılırken 19 kullanıcının riske atılması dolayısı ile borsanın kullanıcı sayısında aslına bakarsan azca olan sayının daha da fazla azalmasının beklendiği açıklandı. Bitkoex  borsasından izahat yapılması umut ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.