Bitmain rekor kırdı

Bitmain adlı madencilik şirketi zamanı rekorlarını kırmayı başardı. Dünyanın en büyük madencilik devleri içinde bulunan ve ilk sırada olan dev madencilik şirketinin piyasa hacmi kıymeti bugün 15 milyar dolar oldu. Yükselişler ardı ardına gelirken, madencilik devinin büyük bir ana paraya ve büyük bir teknolojik güce haiz olduğu, bu gücü devamlı olarak arttırarak devam etmiş olduğu basında devamlı geniş çaplı paylaşılıyordu.

Son olarak birkaç hafta ilkin 12 milyar dolar kıymeti aştığı duyurulan madencilik devinin şimdi ise 15 milyar dolar sınırını aştığı ve toplam servet değerinin 15 milyar dolardan birazcık daha çok olduğu açıklandı.

Bitmain nedir?

Bitmain bir madencilik şirketinin ismidir. Çin asıllı madencilik devinin devamlı olarak değişik ülkelerde yeni madencilik tesisleri kurduğu ve bu tesislerde devamlı olarak durmaksızın Bitcoin madenciliği yapmış olduğu bilinmektedir. Madencilik şirketleri içinde ilk sırada bulunan Bitmain, bu sayede dünyada en fazla Bitcoin üreten ve madencilik mevzusunda rekora haiz olan birinci şirket olarak bilinmektedir.

  • Bitmain Türkiye’de bir tesise haiz olmamakla beraber, yükselen dolar kuru ve Yuan dolayısı ile gelecekte tesis açılabilecek ülkeler arasımda ülkemiz yerini alabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.