BitMEX CEO’su: Bitcoin 2018’in Sonunda 50.000 Dolar Olacak

Bitcoin’in CEO’su;

Geçtiğimiz günlerde 5,800 $ ‘lık bir süratli düşü sonrasında haftalık yüksek seviyelere ulaştı. Bitcoin Hacim artışına bakın, 5 saat içinde 600 $ yukarı hareket etti. Bitcoin, 5,800 $ ‘lık fiyat seviyesinden hızla sıçrayan değişiklik hacminde beklenmedik bir artış yaşadı.

Bitcoin, Perşembe günü 5.800 $’ın altına düştü ve kullananların birçoğu daha çok düşüş bekliyordu. CNBC Afrika’nın ‘Crypto Trader’ programına ev sahipliği meydana getirecek olan Ran Neu Ner’in bitcoin görüşünde ise gelecek haftalarda 5350 $’ı görebilir demişti. Bununla beraber, son zamanlardaki dalgalanma, Bitcoin’in 6400 dolara kadar çıkmasını sağlamış oldu ve bu düzey civarında istikrar sağlamış oldu.

Fiyatlardaki artış kullanıcıları sevindirse de bunun nedenini merak ediyorlar. Haber kaynaklarına baktığımızda, bu fiyat atlayışı için tek bir emare görünmemektedir.

Bazıları, bugün nihayetlenen vadeli işlem sözleşmesi sebebiyle bu haftaki yükselişin bulunduğunu söylüyorlar.Kripto Pazarı aksini söylese de, geçen hafta oldukca fazla pozitif yönde haberler oldu. Circle, Blockchain yada Andreessen Horowitz’den pozitif yönde kurumsal yatırım haberleri, pozitif yönde haberlerin birçok örneğinden yalnız bir tanesi. Fakat kimi zaman pazar irrasyonel olarak hareket eder.

Cryptocurrency topluluğundaki birçoğu, Bitcoin’in geleceği mevzusunda hala belirsiz.

BitMEX CEO’su: Yukarı! Yukarı! Yukarı!

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 50.000 dolarlık fiyat tahmininde bulunmuş oldu. Eski bir geleneksel varlık tüccarı olan ve bir Wharton mezunu olan Hayes, Asya Wall Street’teki bir görevden sonrasında kripto para birimi endüstrisinde bir ünlendi.

Kısa sürede, cryptocurrency kişiliklerinin ve analistlerinin günlük olarak görüntülenmesi için söyleniş edilen CNBC ‘Süratli Para’ üstüne bir görünüm kazanmıştır.

Hayes, son zamanlardaki düşüşe karşın, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının hala makul bulunduğunu belirtti. CEO şunları söylemiş oldu:

“Sanırım bir yıl içinde 20.000 dolara kadar çıkan bir şey, ortalama 6,000 dolarlık bir düzeltme yaşayabilir.”

Sadece, öteki kripto-para birimi sanayi liderlerinin tahminlerine karşı koyarken, Hayes’in öngörüsü her şeyden öte duruyor. FonStrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, BitMEX CEO’sunun öngörüsüne katılmayarak, yıl sonuna kadar  bitcoin fiyatının 25.000 $ olacağı çağrısında bulunmuş oldu.

Hayes, büyük fiyat hareketlerinin zamanlarının kısalacağına inandığını söylemiş oldu.

Bitcoin’de oluşan ilgi artışı sebebiyle, Hayes “agresif bir ayı piyasası ile agresif bir boğa piyasası arasındaki sürenin” kısaldığına inandığını açıkladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.