BitMEX’in Başı Dertte: Kullanıcılar Popüler Kaldıraçlı Kripto Para Borsasından Fonlarını Çekiyor

Dün ABD Emtia Vadeli İşlemler ve Tecim Komisyonu’nun (CFTC) popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’e yönelik soruşturma başlatmış olduğu iddialarını gündeme getirmiştik. Emtia Vadeli İşlemler ve Tecim Komisyonu’nun (CFTC) BitMEX’in ABD’deki kullanıcılara yasadışı yollardan alım satım hizmeti sunmuş olduğu şüphesi sebebiyle soruşturma başlatmış olduğu iddialarının peşinden BitMEX’ten yüklü oranda para çıkışı oldu.

Büyük borsalardaki sıcak para giriş ve çıkışlarını çözümleme eden TokenAnalyst’e gore, BitMEX son 24 saat içinde şimdiye kadarki en yüksek para çekme miktarını görmüş oldu. Bu durum büyük olasılıkla Emtia Vadeli İşlemler ve Tecim Komisyonu’nun BitMEX’e yönelik soruşturma başlatmış olduğu haberlerin yayılmasından kaynaklandı.

Bir Günde 85 Milyon Dolar

Token Analyst, Binance’ten 54 milyon dolar ve Bitstamp’tan 52 milyon dolar çekilirken BitMEX’ten 85 milyon dolar para çekildiğini bildirdi. Binance ve Bitstamp’tan çekilen miktarlar da oldukça yüksek görünse de, her iki borsaya da nispeten eşit miktarlarda para yatırıldı. Buna rağmen BitMEX’e yalnızca 12 milyon dolar yatırılmış olduğu görüldü.

Son haberler sebebiyle,  kullanıcılar fonlarını popüler kaldıraçlı kripto para borsasından çekmeye başladı.Geçmiş tecrübelerde BitMEX benzer biçimde kaldıraçlı kripto para platformlarının ABD’li regülatörlerce kapatıldığına tanık olmuştuk. Mesela geçtiğimiz yıl 1Broker ve 1fox borsalarına FBI tarafınca el konulmuş ve kapatılmıştı. Şimdi de BitMEX bu borsalarla aynı kaderi paylaşabilir.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.