BitSend (BSD) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

BitSend (BSD) Nedir?

BitSend: Temel Bilgiler

BitSend, öteki tüm kripto para birimleri benzer biçimde dijital paradır. Çok büyük kripto para piyasasına bir başka ek olan BitSend, çekirdeğinde Bitcoin Core 0.14 tabanlı eşler arası ağ vasıtasıyla deflasyonist bir para birimi olarak işlev görüyor.

Mahalli para birimlerine alternatif olarak çalışan, çevrimiçi işlemler için evrensel kabul ile merkezi olmayan bir para birimi biçimidir. Ekip, bunu gelecek nesiller için dijital parayı kullanılabilir hale getirmeyi amaçlayan uzun vadeli bir proje olarak tanımlıyor.

BitSend Geliştirme

BitSend projesi başlangıçta ilk geliştiricisi tarafınca “LimecoinX (LIMX)” olarak adlandırıldı. Projenin ikinci çekirdek geliştiricisi Chris, onu BitSend olarak tekrardan adlandırdı ve orada bu dijital para biriminin geliştirilmesine başlandı.

Projenin ikinci çekirdek geliştiricisi olan Chris, BitCore, BitCloud ve daha fazlası benzer biçimde çeşitli altcoinlerin geliştirilmesinde çalıştı. Ekip beraber, blok zinciri geliştirmede 35 yıldan fazla birleşik bir deneyime haiz bulunuyor.

Para birimi BSD başlatıldıktan sonrasında 2014 senesinde işlem görmeye başladı.

BitSend’in Yararları Nedir?

BitSend (BSD) Teknolojisi

BitSend, BitCoin ve Ethereum benzer biçimde kripto para birimlerine benzer şekilde iş koşturmacasındadır. Madencilik için Xevan algoritması ile çalışır. Önümüzdeki 33 yıl süresince herhangi bir blok yarıya indirmeden madencilik için kullanılabilir, şu demek oluyor ki önümüzdeki 33 yıl süresince BSD kripto paralarını bugünün kuruyla çıkarabilirsiniz.

Ana bileşenleri BitSend Core 0.14 cüzdanı ve SPV cüzdanıdır. BitSend Core 0.14 cüzdan, SegWit teknolojisinde çalışır. Bu teknoloji, işlem tanımlayıcısını (txid) hesaplar ve işlemdeki fazlalık biçimlenebilirliği ortadan kaldırır. SegWit’teki bir işlemin değişik bölümleri için blok ağırlıklandırmasındaki farklılık sebebiyle işlemlerin kapasitesini çoğaltması da beklenmektedir.

SegWit, bir işlem yapmak için lüzumlu imzaları basitleştirir ve böylece ağırlığını azaltır. Blok zinciri üstündeki blok boyutu sınırını çoğaltmak için işlemlerdeki imza verilerini kaldırır.

Yeni BitSend cüzdanları hiyerarşik deterministik anahtar oluşturma ile çalışacaktır. Böylece, tarihe kadarki tüm hususi anahtarları geri yükleyebilirler. Bu teknoloji yardımıyla yedeklenmemiş olsalar bile anahtarları tekrardan oluşturacaktır.

BSD ek olarak daha çok imza depolamak ve işlemleri hızlandırmak için guguklu önbellek teknolojisini kullanır. Bu şekilde, doğrulama süreci de daha hızlıdır ve daha süratli blok indirmeleri sağlar.

BitSend İşlem Süreci

BitSend işlemleri, öteki herhangi bir kripto para birimi ile aynı şekilde çalışır. Kullanıcılar, tüm işlemlerin ve meblağ bakiyesinin kaydını tutan BitSend adresleriyle bir cüzdan oluşturmalıdır.

Her kullanıcının ortak anahtar olarak hususi bir anahtarla çalışan bir adresi vardır. Bu iki anahtar, cüzdan vasıtasıyla herhangi bir işlem yapmak için gereklidir.

Bir işlem imzalandıktan sonrasında, ağ, kullanıcının defteri tarayarak daha ilkin madeni paraları kullanmadığını doğrular.

Bu tarama tamamlandığında, işlem bir bloğa eklenmiş olur ve tamamlanır. Mahalli para birimlerinin aksine, BitSend benzer biçimde dijital para birimleri size dünyanın herhangi bir yerinden işlem yapma özgürlüğü sunar. BSD paraları, dolandırıcılık tehdidini önleyerek donanım cüzdanlarında da yedeklenebilir. Blockchain ağında bulunan tüm bilgiler, yalnızca kişisel ayrıntılar gizlenerek hepimiz için şeffaftır. İşlem tutarı fazlaca düşüktür, bu da onu uygun maliyetli bir ödeme aracı haline getirir.

BitSend Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

BitSend Satın Alma

BitSend coinleri bir kredi kartı yada banka kartı yada PayPal ile de satın alınabilir. Diğerlerinin yanı sıra Cryptopia, HitBTC, Bittrex ve Upbit benzer biçimde değişiklik platformlarında satın alınabilir.

Depolama

BSD’yi saklamak yalnızca MyEtherWallet benzer biçimde bir çevrimiçi kripto para birimi cüzdanına haiz olmanızı gerektirir. Hesabınızı oluşturun ve cüzdanınızı resmi internet sayfasında ayarlayın. Cüzdan hazır olduğunda, BSD coinleri satın almak için birazcık ETH yükleyin. Ethereum’u BSD ile değiştirin ve kripto paralarınız için hazır güvenli bir deponuz var. BSD, Ledger Nano S benzer biçimde donanım cüzdanlarında da saklanabilir. Yedekleme ve geri yükleme ile beraber daha çok güvenlik sunar.

BSD’nin Öteki Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

BitSend, piyasadaki öteki kriptolar ve altcoinler ile aşağı yukarı aynıdır. Bununla beraber, onu öbürlerinden ayıran bazı özellikler var.

  • Bitsend, kullanıcılara blok zincirini depolayan ve elde eden masternodlarla çalışır. Bir masternode, daha rahat bir ifadeyle, düşük maliyetli ağlardan herhangi bir hücum tehdidi olmaksızın merkezi olmayan bir işlem sistemi elde eden bir ağlar grubudur.
  • BSD, Bitcoin kabul edene kadar cüzdanında SegWit teknolojisini kullanmak için de benzersizdi. Bu özellik, işlem sürecini hafifçe ve kolay hale getirir.
  • Ana düğümlerle çalışan öteki platformlarla karşılaştırıldığında BitSend’in donanım gereksinimleri minimum düzeydedir. Son olarak donanıma erişimi olmayan sadece bir blockchain platformunda çalışmak isteyen operatörlere ve kuruluşlara yarar sağlar.

BSD’ye Yatırım Yapmalı Mısınız?

Mevcut çekirdek geliştiriciler ekibiyle BitSend 4 senedir çalışıyor. Şirket, bu süre zarfında para biriminde mühim gelişmeler kaydetti.

Alman şirket, 10 çekirdek geliştiriciden oluşan ekibiyle kripto ekosisteminde 35 senelik bir deneyimi bir araya getiriyor. Teknolojik altyapısını geliştirmek için topluluğuyla etkileşim kurmaya odaklanmıştır. Buradaki vurgu bununla birlikte kripto paraların adil dağıtımıdır. BitSend, 5 yıl yada daha uzun soluklu uzun vadeli bir yatırım için uygun bir seçenektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.