BLOCKv (VEE) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

BLOCKv (VEE) Nedir?

BLOCKv: Temel Bilgiler

BLOCKv, etkileşimli, dinamik sanal varlıkların oluşturulmasını kolaylaştıran, blok zinciri tabanlı bir kullanıcı arayüzü protokolüdür. İşletmelerin son kullanıcı için elde edilebilir, geri alınabilir, devredilebilir akıllı ürünler satarak gelir elde etmelerine izin vererek, blok zincirinin ana akım benimsenmesini artırmayı amaçlamaktadır.

BLOCKv, geliştiricilerin gerçek dünyada kıymetli olan “vAtomlar” olarak adlandırılan akıllı ve dinamik sanal ürünler geliştirmek için BLOCKv’ın arayüz protokol katmanından yararlanabilecekleri bir hazırlık alanı olarak hizmet eder.

BLOCKv platformunda geliştiriciler, geliştirme eğitimleri, web API’leri, dağıtım ve analitik araçlar benzer biçimde oldukca çeşitli araçlara erişebilir. Geliştiriciler, uygulamalarına geçmeden ilkin değişik API’leri kontrol etmek için etkileşimli bir laboratuar da yapabilir.

BLOCKv, platformdaki tüm işlemleri kolaylaştırmak için kripto para birimi “V” (VEE) kullanır. VEE tpkenları, değişik amaçlar için değişik gruplar tarafınca kullanılır. BLOCKv, geliştiricileri ödüllendirmek için VEE token kullanırken, geliştiriciler de çeşitli vAtom işlemleri için ödeme yapmak için VEE tokenlarına gerekseme duyar.

BLOCKv (VEE) Geliştirme

BLOCKv, CEO’su Reeve Collins tarafınca Zug, İsviçre’de kuruldu. BLOCKv kurulmadan ilkin Collins Reeve, Tether’in ve aralarında Red Lever, Pala Interactive, FurionDirect, Traffic Marketplace ve Fingerprint Promotions’ın da bulunmuş olduğu oldukca sayıda başka projenin kurucu ortağı ve CEO’suydu.

Gunter Thiel, BLOCKv’da CTO olarak vazife yaparken Lukas Fluri COO olarak atandı. Şirket ek olarak 13 danışmandan oluşan bir kurul tarafınca desteklenmektedir.

BLOCKv, token için öğrenci yönelik bir fiyat belirlemek için token oluşturma etkinliğini tercih etti. Şirket, ilk para teklifini 19-25 Ekim 2017 tarihleri içinde gerçekleştirmiş oldu ve 21.599.100 $ topladı. Satış öncesi ve ICO’da satılan toplam token sayısı, toplam token arzının %35’ini oluşturdu.

BLOCKv’nin Yararları Nedir?

BLOCKv (VEE) Teknolojisi

vAtomlar

 1. BLOCKv platformunda akıllı varlıkların geliştirilmesi, son kullanıcılar tarafınca sahiplenilebilen ve takas edilebilen ve değişik ortamlarla uyumlu yeni bir varlık sınıfı olan vAtoms şablonları kullanılarak kolaylaştırılmıştır.
 2. Her vAtom, blok zincirine kaydedilir, bu da onu benzersiz, doğrulanabilir ve izlenebilir kılar. Geliştiriciler, ayrıcalıklarını ve değerlerini çoğaltmak için bu sanal atomları sınırı olan oranda yayınlayabilir.
 3. vAtomlar, akıllı sözleşme teknolojisinin aynı mekanizmaları üstünde çalışır, sadece ek özellikler ihtiva eder. Akıllı sözleşmeyi yürütmek için token kullanmamız ihtiyaç duyulan akıllı sözleşmelerin aksine, vAtomlar hem yürütme kodunu hem de tokenı akıllı varlıklarda birleştirir. Buna ek olarak, vAtomlar, kullanıcılar için daha keyifli ve kullanışlı hale getirmek için 3B modeller, animasyonlar, müzik ve videolar ile öteki etkileşimli özellikleri bir araya getirir. Bu, vAtom’lara cep telefonları, akıllı TV’ler ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik platformları benzer biçimde değişik platformlardan erişilmesine olanak tanır.
 4. vAtomlar, birkaç değişik programlanabilir bileşenin entegre edilmesiyle geliştirilir. Şablonu ve varyasyonları tarafınca belirlenen benzersiz bir akıllı varlık sınıfı olarak hareket ederler. Her şablon, akıllı varlıkların doğasını ve işlevlerini tanımlayan bir takım kaide ihtiva eder. İlgili vAtom yayınlandıktan sonrasında bu şablonlar düzenlenemez hale gelir.
 5. VAtomlar, çeşitli platformlarda kullanıcılarla etkileşime girebildiğinden, vAtomlar kendilerine erişmek için kullanılan platforma yada ortama bağlı olarak kendilerini sunabilir ve değişik şekilde hareket edebilir. Her bir vAtom’a erişim koşulu ve yöntemi, şablon ve şablon varyasyonlarında evvelinde tanımlanmıştır. Bu yöntemlere “Reaktörler” denir.

BLOCKv Platform Mimarisi

BLOCKv platformu, sanal varlıkları oluşturmanın ve dağıtmanın basitliği için tasarlanmıştır. Platform, blockchain geliştirmenin en zor yanlarını kendine saklıyor ve geliştiricilere daha kolay bir ortam sağlıyor. BLOCKv platformunun tamamı, birbirine bağlı birkaç bileşenden oluşur. Bu bileşenler şunlardır:

 1. vAtom Core (vACore), akıllı varlıklar oluşturmak için ihtiyaç duyulan hizmetleri sağlamaktan ve çalıştırmaktan mesuldür. Bu hizmetler şunları ihtiva eder:
 • Akıllı varlık oluşturma ve yaşam döngüsü yönetimi.
 • İşlem hizmet platformu ve faturalama motoru.
 • Analitik ve denetim çerçevesi sağlamak.

2. vAtom Kimlik Yönetim Sistemi (vAIMS), platformdaki kullananların kimliklerini yetkilendirmek ve doğrulamak için zincir dışı verileri kullanır.

BLOCKv Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

BLOCKv (VEE) Satın Alma

BLOCKv platformu VEE madenciliğini desteklemez. Bundan dolayı toplam arz, token oluşturma etkinliği esnasında belirlendi. Geliştiriciler, platform tarafınca ara sıra başlatılan çeşitli görevleri tamamladıkları için VEE token ile ödüllendirilebilir.

Geliştirici olmayan kişiler, tecim yöntemiyle BLOCKv kripto para birimini edinebilir. VEE token, Bittrex, OKEx, Tidex, Upbit, EtherDelta, vb. benzer biçimde çeşitli kripto para borsalarında alım satım için kullanılabilir. Bir çok borsa, VEE’yi Bitcoin ve Ether ile eşleştirmiştir.

BLOCKv (VEE) Depolama

VEE token, ERC-20 token modeline dayalıdır, bundan dolayı VEE tokenlarını saklamak için yalnızca Ethereum uyumlu cüzdanlar kullanılabilir. Bazı popüler seçenekler şunlardır:

-MyEtherWallet

-MetaMask

-Coinomi

-imToken

-Ledger Nano S

-Trezor

BLOCKv (VEE) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

 • BLOCKv, basitçe bir kripto para birimi platformu olarak tanımlanamaz. BLOCKv, kâr için akıllı dijital varlıkların oluşturulmasını ve dağıtımını kolaylaştırabilen karmaşık, bir blok zinciri tabanlı kullanılan arayüz protokolüdür.
 • VEE tokenın amacı, yalnızca platformda eşler arası işlemlere izin vermekle sınırı olan değildir. Değişik varlıklar, BLOCKv ekosisteminde değişik amaçlar için VEE token kullanır. Token kullanımları, hizmetler için ödeme yapmaktan geliştiricileri çeşitli yarışmalarda teşvik etmeye kadar değişebilir.
 • BLOCKv’in öteki kripto para birimleriyle haiz olduğu en büyük fark, kullananların blockchain teknolojisini benimsemeleri için etkileşimli bir yol elde eden vAtom’dur. vAtomlar sanal bir koleksiyon ürününe yada gerçek dünya ürününe bağlanabilir.

BLOCKv’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

 • BLOCKv, sağlam ve avantajlı bir teknoloji olmasına karşın, blockchain kullanımıyla ilişkili bir dil sorununu, kısaca insanoğlu tarafınca benimsenmemesi sorununu çözmeye çalışıyor. BLOCKv platformu, teknik olmayan kişiler tarafınca kolayca anlaşılabilen kullanım durumlarına haizdir, bu da blockchain’in ana akım olarak benimsenmesini artırabilir.
 • BLOCKv, insanları platforma çekebilecek vAtoms’da etkileşimli bir katman kullanıyor. Platform esasen sanal dünyayı gerçek dünyaya köprülemeye çalıştığından, bu çaba, insanoğlu tarafınca artan token kullanımıyla token değerlerinde büyümeye yol açabilir.
 • Amacı ve kullanım durumlarına nazaran, BLOCKv platformunun gelişme için oldukca fazla potansiyeli var benzer biçimde görünüyor. Platform kısmen kısa bir süredir piyasada bulunsa da, pazar performansı nispeten iyi durumda. Kripto para birimi mevcut gelişme oranını koruyabilirse, verimli bir uzun vadeli yatırım olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.