Bu Analize Göre Bitcoin 7 Bin Dolara Gerileyebilir

Geride bıraktığımız birkaç gün içinde 9 bin doların altına düşmesiyle ciddi bir satış baskısına maruz kalmış olarak 8.340 dolara kadar gerileyen Bitcoin bazı analistlere nazaran düşüş seyrini devam ettirebilir. Önde gelen kripto para Bitcoin’in kısa vadeli grafiğini inceleyen Trading Room adlı platform 84 bini aşkın takip edeni bulunan Twitter hesabı üstünden bu analizin neticelerini paylaştı.

Yapmış olduğu paylaşımla Bitcoin’dee önümüzdeki dönemdde büyük bir düşüş yaşanabileceğini belirten Trading Room‘a nazaran Bitcoin fiyatı birkaç gün içinde 6.900 ila 7.200 dolar aralığına gerileyebilir.

Bitcoin Ağır Bir Darbe Aldı

Uzun soluklu stabil görünümün peşinden Bitcoin grafiğinde bir kırılma yaşanacağı hepimiz tarafınca tahmin ediliyordu sadece büyük çoğunluk bu kırılmanın yukarı yönlü olacağını düşünüyordu. Beklenen olmadı, başta Bitcoin olmak suretiyle birçok kripto para birimi %10’u aşkın kıymet kaybı yaşadı.

Önde gelen kripto para analistlerinden Josh Rager da tıpkı Trading Room şeklinde kripto para piyasasındad düşüş dalgasının hemen hemen son bulmadığını düşünenlerden. Josh Rager, Bitcoin’in aşağı yönlü bir kırılma daha yaşayacağını bu süreçte ise altcoin’lerin devasa bir satış baskısıyla karşı karşıya kalacağını iddia ediyor.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.