Bu Haber Bitcoin’i Yükselişe Geçirdi

Kripto para piyasasındaki yeni düzenleme haberlerinin de etkisiyle Bitcoin yükselişe geçti. Son 24 saatte %5 kıymet kazanan Bitcoin, 10.500 dolardan işlem görüyor.

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi (FCA) kripto paraların geleceğine ilişkin mühim bir adım attı. Perşembe günü bazı kripto para birimlerinin işlevlerini tanımlayan FCA, hangi kripto paralara yaptırım ve kaide uygulanacağının belirlendiğini duyurdu.

Bitcoin’e Yaptırım Yok

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi, Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde bazı projeleri takas paraları olarak tanımlıyor.  FCA takas paralarına yaptırım uygulamayacak fakat kara para aklamaya karşıtı düzenlemelere doğal olarak tutacak.

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi, menkul kıymet tokenlarını ise (security token) belirlenmiş yatırım kategorisi altında değerlendirecek. Hizmet tokenları ise (utility token) elektronik para olarak tanımlandıkları durumlar haricinde FCA denetimi haricinde duracak.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.