Büyük bir ”fiyat” krizi kapıda olabilir

Bitcoin fiyatında yaşanmış olan düşüşler sürerken 1.300 dolarlık düşüş yatırımcıları heyecanlandırdı ve düşünmeye sürükledi. Fiyatın bir süredir 8.000 doların üzerine çıkabilecek bulunduğunu ve tekrardan 8.300 doları aşabilecek bulunduğunu düşünen kişilere oranla BTC fiyatının 7.050 dolara kadar düşüş yaşıyor olması bazı Bitcoin sahiplerinin mevcut yatırım aracı olan BTC’yi en azından bir süreliğine askıya almalarında etkili oldu.

Bu yıl içinde nerede ise hala yeni bir üstün dereceli kıramayan ve 19.000 dolar seviyesini aşamayan BTC’nin 20.000 dolar olabilecek olduğuna inanan kişi sayısı ise bir fazlaca fazla ve bir fazlaca daha yüksek tahminler ortaya atılmakta.

Akıllı yatırımcı kazançlı çıkacak!

Bu düşüşler en fazla akıllı ve muntazam yatırım yapanlara yarayacak. Yatırımlarını en düşük fiyattan alabilecek olan kişiler sürekli olduğundan daha fazlaca kar edebilecek iken, yüksek fiyatlardan Bitcoin alan yatırımcı kimseler ise daha fazlaca yükselmesini bekleyene kadar geçecek süre ve daha fazlaca büyük artışları bekleyeceğinden dolayı daha büyük kayıplar yaşayacak.

BTC’nin kısa zamanda yeni üstün dereceli kırması beklenmezken, orta vadede ve yıl sonuna doğru yeni rekorlar kırması planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.