Büyük Kriz: Bitcoin Aramaları Yüzde 75 Oranında Azaldı

CNBC’nin yayınladığı haber içeriğine bakılırsa kripto paralar ile ilgili en fazla dikkat çeken ve aslolan kripto para olarak görülen Bitcoin aramalarında son aşama düşüş olduğu ve bu düşüş oranının Google aramalarında %75 oranında azalma yaşamış olduğu doğrulandı. Ortaya çıkan bu veriler dikkat çekici olmasının yanında aramaların azalmasındaki aslolan etkenlerden birisinin de Bitcoin fiyatlarında düşüş olması, fiyatlarda yükseliş olduğu dönemde ani yaşanmış olan üstün dereceli artışların bugünün düzgüsel aranma seviyelerini %75 oranında daha düşük göstermesine sebep olduğu iddia edildi.

CNBC ise Bitcoin kelimesinin aranma oranlarının düşmesinin kaygı verici bulunduğunu deklare etti. Bitcoin aramalarında yaşanmış olan %75 oranındaki düşüş kullanıcılarında dikkatini çekti. Yetkililer ise bu düşüş oranlarının devasa yükseklikte bulunduğunu ve bu oranların Bitcoin fiyatlarında yaşanmış olan düşüş dolayısı ile olmasının yanında 20.000 dolara yakın olduğu Aralık ayında meydana getirilen aramaların yüksek olmasına bağladı.

Aramalar Düştü, Yatırımcı Azaldı

Bitcoin aramalarının düşmesinin yanında geçtiğimiz 6 aylık dönemde piyasa hacmi averaj 600  milyar dolar seviyesine kadar yükselen kripto paralarda %50 oranında piyasa hacmi kaybı yaşanarak 300 milyar dolar seviyesine düştü. Bu demek oluyor ki yatırımcıların minimum %50 yatırımlarını geri çektikleri ve kripto para yatırımcısı sayısında gözle görülmenin ötesinde ciddi anlamda düşüş bulunduğunu doğrulamakta.

  • Bitcoin aramalarının Google tarafınca belirlendiğinden dolayı %100 doğru olmakla birlikte tamamen otomatik sistemler üstünden belirlenmekte ve saliselik sayımlar yapılarak ortaya çıkarılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.