Cardano’nun Kurucusundan Heyecanlandıran Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin bu senenin Temmuz ayında 13.800 dolarla zirve yaptıktan sonrasında yeniden toparlanamadı. Popüler kripto para Eylül ayından bu yana 10 bin doların altında işlem görüyor.

Kripto paralardaki düşüşün sebebi ne?

Popüler kripto para Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ise Bitcoin’deki bu kötü günlerin gelip geçici bulunduğunu düşünüyor. Dün kişisel Twitter hesabı üstünden bir gönderi paylaşan Hoskinson Bitcoin’in tekrardan toparlanacağına işaret etti. Kripto para piyasasındaki manipülasyona ve korku ve belirsizliğin son dönemdeki düşüşe sebep bulunduğunu belirten Hoskinson yatırımcıları heyecanlandıracak bir fiyat tahmininde bulunmayı da dikkatsizlik etmedi.

Bitcoin 10 bin doları aşamıyor

Popüler kripto para biriminin Ekim ayında 10 bin dolar direncini kırmaya çalışmasıyla yatırımcılar tekrardan bir nebze de olsa umut kazanmıştı. Çin’in Bitcoin ve birçok kripto paranın altında yatan teknoloji olan Blockchain’e yönelmesinin arkasından Bitcoin birkez daha  10.000 dolar seviyesini aşmaya çalıştı. Yalnız, bu işe yaramadı. Bitcoin o günden bu yana 10 bin doların altında işlem görüyor.

Bitcoin 100 bin dolara ulaşacak

Bununla birlikte Charles Hoskinson, kısa vadeli kıymet kayıplarının yatırımcılar için oldukça yıpratıcı olsa da uzun solukta umutlarını koruduğunu belirtiyor. Cardano yaratıcısı daima olduğu benzer halde Bitcoin’in geleceğine ilişkin umutlarını altını çizdi. Kısa vadeli kayıpların kaçınılmaz şekilde yıpratıcı olmasına rağmen, uzun vadeli temellerin hala sağlam bulunduğunu belirten Hoskinson bundan dolayı Bitcoin 10 bin dolara çıkmakla kalmayıp 100 bin dolara ulaşacağını kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.